Ostatnie sztuki! -66%

Trzy filary świata. Przewodnik pielgrzyma XXI wieku

Benoit Standaert
Homini
Special Price 9,90 zł   Normalna cena 29,00 zł Oszczędzasz 19 zł
Najniższa cena z 30 dni: 9,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-61568-96-4
Numer katalogowy 568964
Wymiary 145 x 205 mm
Okładka miękka
Ilość stron 208
Rok wydania 2009

Książkę Benoît Standaerta, benedyktyna z Opactwa św. Andrzeja w Zevenkerken w Belgii, można traktować jako swoisty przewodnik po życiu wiary. Autor stara się bowiem, rozwijając i komentując oparty na starożytnej żydowskiej maksymie schemat nauka – modlitwa – uczynki, stworzyć model dobrego i pełnego chrześcijańskiego życia.

Przykłady z życia wybitnych postaci z historii Kościoła przeplatają się tutaj z analizą współczesnych przemian kulturowych i ich wpływu na sposób przeżywania wiary, komentarze biblijne zilustrowane są analizą arcydzieł malarstwa, wypowiedzi Doktorów i Ojców Kościoła zestawiane są z wyjątkami z dzieł rabinów okresu talmudycznego.

Całość tworzy bogatą i mądrą opowieść o fundamentach życia wiary, tym ciekawszą, że język autora daleki jest od suchego stylu dyskursu akademickiego. Prosty i obrazowy wywód unika nadmiernej abstrakcji i opiera się na przykładzie, dostarczając zarówno tematów do przemyśleń, jak konkretnych wskazówek postępowania. Pewien starożytny powiedział: «Zacznijmy od refleksji; Następnie: módlmy się! Później przejdźmy do czynów, żeby ostatecznie odnaleźć swoją chwałę w Bogu» (Apoftegmat syryjski).

Inni klienci kupili również