-84%

Państwo niewolnicze

Hilaire Belloc
Wydawnictwo AA
Special Price 4,90 zł   Normalna cena 29,90 zł Oszczędzasz 25 zł
Najniższa cena z 30 dni: 4,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7864-007-3
Numer katalogowy 640073
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 216
Rok wydania 2020

Miażdżąca krytyka kapitalizmu autorstwa arcykatolickiego myśliciela!

Belloc przekonuje, że Europa ukształtowana przez wiarę chrześcijańską była unikatową strefą wolności: jedynym w historii człowieka światem, w którego atmosferze nie była w stanie przetrwać instytucja niewolnictwa, więc niepostrzeżenie wymarła. Jednak w wyniku buntu przeciwko tej wolności pojawiła się obrzydliwa anarchia moralna pod sztandarem kapitalizmu. Ta heretycka manifestacja uruchomiła procesy prowadzące do dewastacji świata Bosko-ludzkiej wolności.

Kapitalizm to ze swej natury system niestabilny i nietrwały, a realizowana w jego ramach wolność - choćby w wielu wymiarach tylko pozorna - jest czynnikiem ciągle destabilizującym, ograniczającym pewność i bezpieczeństwo wzrostu. Belloc przewiduje, że ostatecznie stabilność tego systemu zostanie osiągnięta kosztem wolności. Moment ten będzie początkiem innego świata: świata Stanu Niewolniczego. Wraz z końcem cywilizacji chrześcijańskiej nastąpi renesans niewolnictwa. Czy stoimy u progu nowego zniewolenia?

W Kąciku Dobrej Książki, o książce Państwo niewolnicze rozmawiają Krzysztof Budka - Redaktor Naczelny Forum Polskiej Gospodarki i Kamil Goral - Redaktor Forum Polskiej Gospodarki:

Zajrzyj do książki:

Inni klienci kupili również