Szkoła ciemności

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 648260
29,90 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Wstrząsające świadectwo działaczki Komunistycznej Partii USA.

Bella Dodd w latach 30. i 40. XX wieku była jedną z najbardziej wpływowych osób w Komunistycznej Partii Stanów Zjednoczonych i szefową Związku Zawodowego Nauczycieli. Doskonale wykształcona nauczycielka i prawnik przez długie lata naiwnie wierzyła, że jej partia walczy z faszystami o pokój i szczęście ludzkości.

Po dziesiątkach lat nauki w tej „szkole ciemności” ostatecznie została wyrzucona z partii komunistycznej w 1949 roku. Wkrótce, dzięki abp. Nowego Jorku Fultonowi Sheenowi, nawróciła się na katolicyzm, przyjmując sakrament Chrztu św. w dniu 7 kwietnia 1952 roku. Jej zeznania przed Komisją do spraw Działalności Antyamerykańskiej są ważnym źródłem w badaniu dziejów komunistycznej konspiracji na świecie.

Ta książka to opowieść Belli Dodd o jej niezwykłym życiu, o dążeniu do prawdy i wolności poprzez manowce kłamstwa i zniewolenia. To świadectwo tego, czym był i czym nadal jest komunizm, przybierający obecnie rozmaite twarze, ale mający wciąż te same, destrukcyjne dla człowieka i ludzkości zamiary.

W 1953 roku, zeznając pod przysięgą w amerykańskim Senacie przed Komisją Śledczą ds. Działalności Antyamerykańskiej, Bella Dodd stwierdziła między innymi: „W latach trzydziestych wprowadziliśmy tysiąc stu mężczyzn do kapłaństwa, aby zniszczyć Kościół od wewnątrz. Chodziło o to, aby ci ludzie zostali wyświęceni, a następnie wspięli się po drabinie wpływów i władzy jako prałaci i biskupi”. Wśród nich mieli być m.in. homoseksualiści. Bella Dodd twierdziła, że był to pomysł Stalina, który sam w młodości był prawosławnym seminarzystą i zdawał sobie sprawę, jaką rolę odgrywa Kościół w życiu publicznym. To on nakazał sięgać po ludzi bez wiary i moralności, by – zgodnie z zasadami sztuki wojny Sun Tsy – rozkładać społeczeństwo wroga od wewnątrz.

Fragment filmu "Rewolucja totalnej wolności" w reżyserii Jarosława Mańki, w którym ks. Piotr Glas opowiada o książce Szkoła ciemności:

Producentem filmu jest Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. ks. Piotra Skargi

Alice von Hildebrand mówi o rekrutacji przez Bellę Dodd do katolickich seminariów w Stanach Zjednoczonych 1100 komunistów (w j. angielskim):

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-826-0
Okładka miękka
Liczba stron 304
Wymiary 150 x 210 mm
Autor Bella V. Dodd
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Żegnajcie, dobrzy ludzie

34,90 zł 29,90 zł

Prawdziwe oblicze islamu

59,90 zł 49,90 zł

Feng Shui

9,90 zł 4,90 zł

Bioenergoterapia

12,90 zł 4,90 zł