-63%

Święty Ojciec Pio. Nieznane historie cudów, uzdrowień i nawróceń

Special Price 14,90 zł   Normalna cena 39,90 zł Oszczędzasz 25 zł
Najniższa cena z 30 dni: 14,90 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
Podtytuł Dziennik trzydziestu lat przeżytych u boku Świętego z Pietrelciny
ISBN 978-83-62927-79-1
Numer katalogowy K03002
Wymiary 145 x 205 mm
Okładka miękka
Ilość stron 328
Rok wydania 2012

Dziennik naocznego świadka świętości Ojca Pio - po raz pierwszy opublikowany po polsku!

Unikalne i niepowtarzalne świadectwo o życiu, cudach i śmierci świętego Ojca Pio, złożone przez człowieka, który stał u jego boku przez kilkadziesiąt lat. Autor szczegółowo relacjonuje tez ostatnie godziny doczesnego życia Ojca Pio.

Książkę wzbogacono o nigdy wcześniej niepublikowane fotografie św. Ojca Pio, pochodzące z prywatnego archiwum Autora.

Giovanni Siena poznał Ojca Pio w latach dwudziestych XX wieku i pozostał przy nim aż do śmierci Świetego w roku 1968. Zawsze stał przy jego boku i był jednym z pierwszych ludzi pracujacych w Casa Sollievo della Sofferenza – Domu Ulgi w Cierpieniu, szpitalu założonym przez Ojca Pio.

Słowo wprowadzenia (fragment)

Poznał Ojca Pio przy okazji swojej Pierwszej Komunii Świętej w 1928 roku, a po burzliwym okresie dojrzewania spotkał go znowu i od tamtego momentu stali się nierozłączni – Ojciec został jego duchowym kierownikiem. Tak pokrótce przedstawia się życie dziennikarza i pisarza Giovanniego Sieny (...).

Ta wyjątkowa historia Giovanniego jest prawdopodobnie jedyną tak niezwykłą, dotyczącą osoby z najbliższego otoczenia Ojca. Nie ukrywam, że czytając te strony dziennika byłem wielce poruszony jego duchową więzią z moim świętym współbratem.

Jest jeszcze jeden powód, który zachęcił Giovanniego i jego żonę Paolę do przedstawienia ich świadectwa życia, mianowicie przekonanie o dobru płynącym z ich przykładu całkowitego poświęcenia się rodzinie, szacunku dla życia, związku z Kościołem i jego Nauką oraz synowskiej miłości do ich ojca duchowego.

Chłonąc poniższy tekst słowo po słowie zadawałem sobie pytanie: „Dlaczego nie opublikował tego wcześniej? Oszczędził by mi tak wiele czasu”.

Z pewnością wszyscy, którzy chcą poznać zdarzenia z życia Ojca Pio, po przeczytaniu tej książki nie będą musieli sięgać po inne pozycje. Dziennikarski styl tekstu współgra z niepodważalną wiernością historyczną opisu dotychczas nieznanych zdarzeń z życia Ojca Pio i jego otoczenia w San Giovanni Rotondo.

Ta książka nie jest kolejną publikacją powtarzającą rzeczy już opisane, lecz niesie za sobą przesłanie Ojca, który miłość bliźniego uczynił programem swojego życia. (...)

Wsparcie medialne:

Niepoprawne Radio
Inni klienci kupili również