Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu

Wydawnictwo: Rosikon Press
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 981014
74,90 zł
69,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Książka Sekrety Guadalupe. Rozszyfrowanie ukrytego kodu to kolejne dzieło tandemu autorskiego – reportera Grzegorza Górnego i fotografa Janusza Rosikonia – z serii poszukiwań niezwykłych zjawisk religijnych.

Tym razem autorzy wyruszyli do Meksyku, by zobaczyć najczęściej odwiedzane sanktuarium na świecie (20 mln pielgrzymów rocznie) i opowiedzieć dzieje jednego z najbardziej niezwykłych wizerunków – obrazu Matki Bożej z Guadalupe, a zarazem opisać historię powstania w Ameryce Łacińskiej nowej cywilizacji, będącej mieszaniną elementów indiańskich i europejskich

Przede wszystkim jednak autorzy skoncentrowali się na spotkaniach z naukowcami z różnych dziedzin – historykami, archeologami, chemikami, matematykami, astronomami czy optykami – którzy prowadzili badania naukowe nad obrazem z Guadalupe. Przyniosły one wiele niespodziewanych efektów, a ich wyniki okazują się niewytłumaczalne w świetle dotychczasowej wiedzy naukowej.

Książka w popularnej formie opowiada o zjawiskach sytuujących się na przecięciu kilku dziedzin: historii, religii i nauki. Dzięki bogato ilustrowanej szacie (ok. 300 kolorowych zdjęć) czytelnik może nie tylko przeczytać o różnych niezwykłych elementach egzotycznej rzeczywistości, ale zobaczyć ją na własne oczy w rozmaitych ujęciach.

Badanie obrazu Matki Bożej z Guadalupe było dla mnie największym doświadczeniem życiowym. Gdy się zbliżyłem się do niego, ogarnęło mnie dziwne uczucie,które przeżywali ludzie pracujący nad Całunem Turyńskim (...) Do jakiegoś punktu wierzę w logiczne wyjaśnienia. Można rozłożyć życie na atomy, ale co stoi poza nimi? Nawet Einstein powiedział: Bóg.

Profesor Philip S.Calahan,
biofizyk z Uniwersytetu Florydzkiego

Nigdy żaden malarz nie będzie zdolny stworzyć wiernej kopii Matki Bożej z Guadalupe.

José de Ibarra,
malarz meksykański

Ta pasjonująca książka pokazuje, że wbrew znanemu porzekadłu - to Pan Bóg tkwi w szczegółach. Indianie otwierali usta ze zdumienia, gdy na najbardziej niezwykłym obrazie świata widzieli kwiat quincunce - symbol początku kalendarza i nowego życia. Poznawali, że Niewiasta jest brzemienna. Oglądali „kwiat serca”. Czytelny znak: nie trzeba już wyrywać ludzkich serc. Przeczytaj o Bogu, który schodzi na ziemię. I pozostawia ślady, które można odczytywać bez końca.

Marcin Jakimowicz,
"Gość Niedzielny"

Nie można zrozumieć tożsamości i religijności Latynoamerykanów z ich głęboko maryjnym charakterem bez poznania historii wizerunku Matki Bożej, która ukazała się Juanowi Diego,zaledwie kilkadziesiąt lat po odkryciu Ameryki. Madonna z Guadalupe jest symbolem ich tożsamości jedności, a zarazem przykładem inkulturacji chrześcijaństwa. Książka Rosikonia i Górnego pomaga zgłębić to wielkie misterium, jakim jest guadalupiańska ikona Matki Bożej.

Włodzimierz Rędzioch,
"Inside Vatican"

Stoi na Księżycu, zasłania sobą Słońce i okrywa się płaszczem Nieba... Autorzy odsłaniają tajniki objawienia Matki Bożej z Guadalupe. Przedstawiają, przeprowadzoną przez naukowców, zaskakującą analizę Jej wizerunku, zapisane na obrazie informacje astronomiczne, matematyczne czy geograficzne. Pasjonująco opowiadają o dziejach meksykańskiego katolicyzmu, powstaniach cristeros i rządach bardziej antyklerykalnych niż w PRL.

Dominik Zdort,
"Rzeczpospolita"

Te oczy zakłócają sen agnostykom uczonym dążącym do poznania świętych tajemnic, cudownie zapisanych ręką Matki Bożej na indiańskim płaszczu, na którym pozostawiła swój wizerunek. Reagują na światło jak żywe ludzkie oczy. Widać w nich scenę z objawienia sprzed prawie pięciu wieków. Górny i Rosikoń uchylają przed nami rąbka tajemnicy tego nadprzyrodzonego Sekretu.

Lidia Dudkiewicz,
"Niedziela"

Przez całe nasze dzieje przewija się pragnienie, by odnaleźć materialne ślady tego, co nadprzyrodzone. Obraz Matki Bożej z Guadalupe jest tego żywym przykładem. Czy został namalowany ludzką ręką, czy powstał w wyniku cudu? Ta książka mówi o tym trzeźwo, nie obrażając rozumu, ale Wskazuje na możliwość tego, co według Szekspira nie śniło się nawet filozofom.

Krzysztof Zanussi

Specyfikacja
ISBN 978-83-62981-01-4
Okładka twarda, obwoluta
Liczba stron 280
Wymiary 195 x 255 mm
Autor Grzegorz Górny
Autor Janusz Rosikoń
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu