-63%

Cudowne ikony

Special Price 59,00 zł   Normalna cena 159,00 zł Oszczędzasz 100 zł
Najniższa cena z 30 dni: 99,00 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-65758-33-0
Numer katalogowy 758330
Wymiary 240 x 330 mm
Okładka twarda
Ilość stron 160
Rok wydania 2021

Opowieści o cudach!

Mamy tu przedstawioną historię ikonopisarstwa, najważniejsze rodzaje i techniki pisania ikon. Omówiono też znaczenie symboli i atrybutów przedstawionych na ikonach, ich kolorystykę i symbolikę wykorzystanych barw, kanon ikonograficzny, najsłynniejsze szkoły pisania ikon oraz ich największych twórców. W książce znajdziemy szczegółowe opisy najsłynniejszych cudownych ikon oraz związanych z nimi niezwykłych zjawisk - mirotoczenia, samoodnawiania (czyli samoczynnego odnawiania się ikon), upomnień, przepowiedni, uzdrowień. Niektóre ikony wsławiły się uchronieniem całych miast przed epidemią, kataklizmem czy działaniami wojennymi, które to wydarzenia również zostały opisane w tej publikacji.

Dzieło wzbogacono też o słownik terminów technicznych dotyczących sztuki pisania ikon i ich historii.

Wspaniała monografia przedstawiająca najsłynniejsze ikony - cudowne nie tylko ze względu na ich wielką artystyczną i duchową wartość, ale przede wszystkim na związane z nimi nadzwyczajne, niewytłumaczalne zjawiska, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mirotoczenia - wydzielania przez ikony cudownego oleju (miro), niejednokrotnie posiadającego uzdrawiające właściwości.

Zadziwiający jest fakt, że w naszych czasach zjawisko mirotoczenia stało się niemal masowe. Ikony płaczą, wydzielają przyjemną woń i krwawią. Przypadków mirotoczenia jest dziś tak wiele, że przy Patriarchacie Moskiewskim powołano specjalną komisję zajmującą się badaniem owych cudownych znaków, i to z pomocą specjalistów z kręgu nauk ścisłych i przy wykorzystaniu najnowszych metod, którymi posługują się te nauki.

Zajrzyj do książki:

Inni klienci kupili również