Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Cudowne ikony

  Wydawnictwo: Aromat Słowa
  Kod katalogowy: 758330
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 159,00 zł
  99,00 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 159,00 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Opowieści o cudach!

  Mamy tu przedstawioną historię ikonopisarstwa, najważniejsze rodzaje i techniki pisania ikon. Omówiono też znaczenie symboli i atrybutów przedstawionych na ikonach, ich kolorystykę i symbolikę wykorzystanych barw, kanon ikonograficzny, najsłynniejsze szkoły pisania ikon oraz ich największych twórców. W książce znajdziemy szczegółowe opisy najsłynniejszych cudownych ikon oraz związanych z nimi niezwykłych zjawisk - mirotoczenia, samoodnawiania (czyli samoczynnego odnawiania się ikon), upomnień, przepowiedni, uzdrowień. Niektóre ikony wsławiły się uchronieniem całych miast przed epidemią, kataklizmem czy działaniami wojennymi, które to wydarzenia również zostały opisane w tej publikacji.

  Dzieło wzbogacono też o słownik terminów technicznych dotyczących sztuki pisania ikon i ich historii.

  Wspaniała monografia przedstawiająca najsłynniejsze ikony - cudowne nie tylko ze względu na ich wielką artystyczną i duchową wartość, ale przede wszystkim na związane z nimi nadzwyczajne, niewytłumaczalne zjawiska, ze szczególnym uwzględnieniem tzw. mirotoczenia - wydzielania przez ikony cudownego oleju (miro), niejednokrotnie posiadającego uzdrawiające właściwości.

  Zadziwiający jest fakt, że w naszych czasach zjawisko mirotoczenia stało się niemal masowe. Ikony płaczą, wydzielają przyjemną woń i krwawią. Przypadków mirotoczenia jest dziś tak wiele, że przy Patriarchacie Moskiewskim powołano specjalną komisję zajmującą się badaniem owych cudownych znaków, i to z pomocą specjalistów z kręgu nauk ścisłych i przy wykorzystaniu najnowszych metod, którymi posługują się te nauki.

  Zajrzyj do książki:

  Specyfikacja
  ISBN978-83-65758-33-0
  Okładkatwarda
  Liczba stron160
  Wymiary240 x 330 mm
  AutorWiera Kulikowa
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu