-43%

Anioły w legendach polskich

Herbert Oleschko
Wydawnictwo M
Special Price 39,90 zł   Normalna cena 69,90 zł Oszczędzasz 30 zł
Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
EAN 9788380437470
ISBN 978-83-8043-747-0
Numer katalogowy 437470
Wymiary 170 x 240 mm
Okładka twarda
Ilość stron 304
Rok wydania 2021

Każde miejsce ma swojego ducha - genius loci - który sprawia, że jest ono niepowtarzalne. Jak mówi Autor: „Wierzę w istnienie dobrych oraz złych duchów, wierzę w ich misję i niebagatelny wpływ tak na losy indywidualne, jak i całych społeczności oraz państw. Gdybym tej wiary nie miał, nie podjąłbym trudu wydania tej publikacji”.

Anielskie legendy zaprezentowane w tym tomie są osadzone w konkretnej czasoprzestrzeni oraz powiązane z wydarzeniami i osobami kształtującymi dzieje Polski. Szerokie tło historyczne i odwołania do źródeł pozwalają czytelnikowi lepiej zrozumieć poszczególne opowieści, naświetlając ich bogate konteksty i rozmaite uwarunkowania.

Książka adresowana jest nie tylko do osób zajmujących się tematyką anielską. Ogrom przedstawionego w niej materiału historycznego i etnograficznego z pewnością zainteresuje wszystkich, którym drogie są dzieje Ojczyzny i jej kultura duchowa.

Herbert Oleschko - autor licznych książek i artykułów o tematyce angelolo-gicznej, zastępca redaktora naczelnego dwumiesięcznika „Któż jak Bóg”, jedynego polskojęzycznego periodyku w całości poświęconego aniołom oraz życiu duchowemu. W niniejszej pracy dzieli się z czytelnikami głębokim przekonaniem o istnieniu i działaniu aniołów miejsc (państw, miast i regionów), zgodnie z nauką biblijną oraz z pismami ojców Kościoła.