Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Żywa historia

  Wydawnictwo: Małe Wydawnictwo
  Kod katalogowy: 971121
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Książka składa się z felietonów, które dotyczą różnych znaczących wydarzeń z historii Polski i Europy. Autor porusza wiele tematów bolesnych oraz przemilczanych w imię politycznej poprawności.

  Szczególnie dużo miejsca ks. Isakowicz-Zaleski poświęca ukraińskim zbrodniom przeciwko Polakom podczas II wojny światowej. Ponownie nagłaśnia sprawę ludobójstwa na Wołyniu oraz we Wschodniej Małopolsce i na Lubelszczyźnie.

  Ujawnia nazwiska „czcicieli UPA” w nowym rządzie na Ukrainie. Felieton ten, zatytułowany „Banderowcy w nowym rządzie Ukrainy” miał być opublikowany w „Gazecie Polskiej”, jednak nigdy się nie ukazał i stał się przyczyną odejścia ks. Isakowicza-Zaleskiego z redakcji tygodnika. Ponadto ks. Isakowicz-Zaleski polemizuje z poglądami większości polskiej klasy politycznej, która bezkrytycznie wspiera obecne władze ukraińskie.

  W książce przeczytamy również o historycznych losach narodu ormiańskiego w Polsce i na świecie – ze szczególnym uwzględnieniem ludobójstwa Ormian w Turcji w 1915 r.

  Na koniec autor powraca do sprawy prześladowań Kościoła w latach komunizmu. Opisuje działania UB i SB wobec polskiego duchowieństwa oraz szkodliwą działalność tzw. księży-patriotów, którzy wspierali komunizm w Polsce w czasach stalinizmu.

  Dochód ze sprzedaży Żywej Historii jest przeznaczony na rozbudowę Fundacji im. Brata Alberta, której autor książki jest prezesem.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-62971-12-1
  Okładkamiękka
  Liczba stron192+28
  Wymiary140 x 200 mm
  Autorks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu