-25%

Widzialny Bóg. O tajemnicach obrazu Bożego Miłosierdzia

Special Price 14,93 zł   Normalna cena 19,90 zł Oszczędzasz 4 zł
Najniższa cena z 30 dni: 14,93 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-660-507-78
Numer katalogowy 050778
Wymiary 130 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 200
Rok wydania 2021

    • Dokładnie taki jak na obrazie Jezus ukazywał się św. s. Faustynie wielokrotnie. Ten obraz kilkakrotnie „ożywał” przed oczami św. Faustyny.
    • Powstawanie tego obrazu nadzorowała oraz doradzała w procesie malowania sama św. Faustyna. W swoim Dzienniczku pisze tylko o tym obrazie.
    • Obraz ten promował oraz drukował pierwsze modlitwy i materiały na temat Bożego Miłosierdzia bł. Michał Sopoćko, spowiednik św. Faustyny.
    • Tylko oblicze z tego obrazu w najmniejszych szczegółach odpowiada obliczu odciśniętemu na Całunie Turyńskim i Chuście z Manoppello.
    • Tylko na podstawie tego obrazu możemy dotrzeć do wielowymiarowej katechezy ukrytej w jego detalach, jakich nie mają inne obrazy

Ojciec Marko Glogović. paulin, urodził się w Zagrzebiu 1976 roku. W 2002 roku został wyświęcony na kapłana, i rozpoczął posługę w paulińskich klasztorach na Chorwacji. Jeszcze jako kleryk. w 1999 roku. założył inicjatywę modlitewną „Apostolat za życie”, która później przeobraziła się w znaną na Chorwacji „Wspólnotę Betlejem”. Jest zaangażowany w obronę życia, pomoc samotnym rodzicom, a także w pracę z bezdomnymi. Jest duszpasterzem inicjatywy „40 dni za życie - Chorwacja”, oraz innych modlitewnych grup na Chorwacji. Opublikował ponad 30 książek i modlitewników. Jest znanym rekolekcjonistą, posługującym w ponad 20 krajach świata. Na rekolekcjach. które prowadzi, zawsze towarzyszy mu obraz Jezusa Miłosiernego, z pomocą którego głosi nowinę Miłosierdzia Bożego. Uczestniczył także w redagowaniu, tłumaczeniu i drukowaniu ponad 100 publikacji różnych autorów o tematyce religijnej. Warto wspomnieć, że ojciec Marko napisał liczne teksty, które zostały wykorzystane do utworzenia religijnych piosenek, i niebawem ukaże się album skompilowany z tychże utworów. Obecnie działa jako proboszcz parafii Narodzenia NMP w Sveticach oraz przeor tamtejszego klasztoru paulińskiego.