Armenia. Między rajem a piekłem

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 649489
19,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Armenia wczoraj i dziś

24 kwietnia 2015 roku to dla Armenii bardzo ważna data. Dokładnie 100 lat wcześniej doszło do pierwszego ludobójstwa w XX wieku – rzezi Ormian w imperium osmańskim. Wydarzenia sprzed stu lat nadal budzą wiele emocji, tym bardziej, że władze tureckie do dziś negują fakt tej zbrodni. Ta książka ukazuje się w przededniu setnej rocznicy ludobójstwa. Przypomina o wydarzeniach, do których doszło w 1915 roku.

Jednak historia Armenii to nie tylko potworne ludobójstwo. Tak jak nie można patrzeć na Żydów jedynie przez pryzmat Holocaustu, tak nie można spoglądać na Ormian tylko z perspektywy rzezi sprzed stu lat. Jest to jeden z najstarszych narodów na świecie, istniejący już w czasach antycznych. Armenia była pierwszym na świecie państwem, które w 301 roku przyjęło oficjalnie chrześcijaństwo!

Niniejsza książka zawiera szereg tekstów, które lepiej pozwolą zrozumieć zarówno historię, jak i współczesność Armenii. Wśród nich m.in. relacje reporterskie oraz szkic o wielowiekowych dziejach diaspory ormiańskiej na ziemiach polskich. Znajdziemy tu również odpowiedź na pytanie, dlaczego obecna Armenia jest prorosyjska.

100 rocznica tureckiego ludobójstwa na narodzie ormiańskim

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-948-9
Okładka miękka
Liczba stron 128
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Grzegorz Górny
Rok wydania 2015
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: