-11%

Wiara i odpowiedzialność

Special Price 34,90 zł   Normalna cena 39,00 zł Oszczędzasz 4 zł
Najniższa cena z 30 dni: 34,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-66020-30-6
Numer katalogowy 020306
Wymiary 140 x 200 mm
Okładka miękka
Ilość stron 270
Rok wydania 2021

„Każdy z was zna swoje życie, patrzył nieraz w swoje serce. Może czasem wątpił o sobie całkowicie, ale tak niewiele było potrzeba, by na nowo odzyskał siły. Jakaś myśl przelotna, urywek przeczytany w gazecie, uśmiech żony, igraszka dziecka niezdającego sobie sprawy z kłopotów ojcowskich, przygodnie zasłyszana pieśń - to cię podnosiło. Stawałeś się innym, odmienionym człowiekiem.
Tak niewiele wystarczy człowiekowi, by się odmienił”

Ludzie tacy jak kardynał Stefan Wyszyński pojawiają się raźna epokę, która na miarę swoich czasów potrzebuje kogoś, kto wyrasta absolutnie ponad przeciętność, aby poprowadzić za sobą cały naród.
To, co szczególnie na początku mnie osobiście uderza, to jego dyscyplina. Był człowiekiem nieustannej dyscypliny. Jest to pojęcie dzisiaj mało modne. Dzisiaj idziemy wszyscy na spontan. Jak masz potrzebę coś zrobić - to robisz, jak nie masz potrzeby - to nie, jak ci się chce - to zrobisz, jak ci się nie chce - to tego nie zrobisz. Cały czas szukamy strefy komfortu. Ma być dobrze. Ma być miło. Ma być przyjemnie. Dyscyplina jest czymś, co nam kompletnie nie pasuje w naszym dzisiejszym świecie. Niemniej to dyscyplina kształtuje naszą męskość.

ks. Dominik Chmielewski SDB

Inni klienci kupili również