Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Znam tu każdy kamień. Nieznane dzieje Jasnej Góry

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 431225
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  O. Jerzy Tomziński jest legendą i żywą kroniką Jasnej Góry. Był wieloletnim generałem paulinów i przeorem jasnogórskim, wciąż budzi zachwyt i zdumienie nad dziełami Bożymi. To on zainicjował ogólnonarodową modlitwę o uwolnienie Prymasa Stefana Wyszyńskiego. To on 26 sierpnia 1956 r. podczas Jasnogórskich Ślubów Narodu położył wiązankę kwiatów na pustym fotelu nieobecnego Prymasa Polski.

  W tej książce raz po raz natkniecie się Państwo na słowa komentarza o. Jerzego w rodzaju: „to było coś wspaniałego!", „to coś fantastycznego", świadczące o jego młodości i pogodzie ducha, spontanicznym przeżywaniu dobra objawiającego się w ludziach.

  Było dla mnie wielkim zaszczytem i fascynującą przygodą wysłuchać jego opowieści o Jasnej Górze, która jest dla mnie jednym z najbardziej ukochanych miejsc na ziemi. Przez pryzmat osobistych przeżyć i doświadczeń możemy lepiej poznać ostatnich 80 lat duchowej stolicy narodu, jej tajemnic i życia „od kuchni". Dlatego opowieść o. Jerzego ma walory wyjątkowego dokumentu. To ostatni z paulinów, który doskonale pamięta Jasną Górę sprzed wojny i z okresu okupacji, i jeden z niewielu, który przeżył trudne czasy pierwszego okresu powojennej rzeczywistości.

  W swoim życiu o. Jerzy Tomziński nie tylko spotkał wielu świętych i wiele znakomitych postaci ze sfery polityki, ale także zwykłych szkodników, niechlubnie zapisanych w historii Polski. Ale nawet dla tych ostatnich zachował dobre słowo. Ojciec Jerzy to niezrównany gawędziarz, sypiący anegdotami jak z rękawa, a przy tym baczny obserwator, który jednym, dwoma zdaniami potrafi oddać istotę rzeczy.

  Fragment wstępu Grzegorza Polaka

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-122-5
  Okładkatwarda
  Liczba stron300
  Wymiary145 x 210 mm
  AutorO. Jerzy Tomziński
  AutorGrzegorz Polak
  Rok wydania2016
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *