Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 368249
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Znak miłości to powieść biograficzna o życiu Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta (1845-1916). Losy tego powstańca styczniowego, znakomitego malarza i - wreszcie - franciszkańskiego tercjarza, który karierę artystyczną poświęcił dla służby ubogim i bezdomnym, obfitują w wydarzenia niezwykłe, dramatyczne, wzruszające, a niekiedy - zabawne.

  Postać świętego zarysowana jest na barwnym tle epoki: źle uzbrojeni, ale waleczni powstańcy, lekkomyślna cyganeria artystyczna, plejada gwiazd malarstwa polskiego przełomu wieków, arystokraci i biskupi, ale także nędzarze, alkoholicy, rzezimieszki i prostytutki oraz pomagający im podnieść się z upadku albertyni i albertynki - ozywają pod mistrzowskim piórem Marka Sołtysika.

  Pasjonująca lektura!

  Od Autora (fragment)

  Od 28 grudnia 1916 roku, kiedy doczesne szczątki Brata Alberta żegnała salwa honorowa legionistów, powstała spora biblioteka dzieł o Szarym Bracie. Pisali ci, co Go znali i ci, którzy dzięki wierze i miłości mogli się zbliżyć do Niego. Czy może wnieść cokolwiek jeszcze jednak "pozycja" wydawnicza"?

  Mialbym wielkie obawy i zapewne nie napisałbym takiej książki o Adamie Chmielowskim, gdyby nie Palec Boży. On sprawił, że po dramatycznych przejściach ostatnich lat mogłem opisywać realia wymagające ręki twardego fachowca od spraw ciała. Przy sprawach ducha natomiast niekiedy zadrżało mi pióro.

  Marek Sołtysik

  Specyfikacja
  Okładkamiękka
  Liczba stron220
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorMarek Sołtysik
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu