Znak miłości. Opowieść o św. Bracie Albercie

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 368249
19,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Znak miłości to powieść biograficzna o życiu Adama Chmielowskiego - św. Brata Alberta (1845-1916). Losy tego powstańca styczniowego, znakomitego malarza i - wreszcie - franciszkańskiego tercjarza, który karierę artystyczną poświęcił dla służby ubogim i bezdomnym, obfitują w wydarzenia niezwykłe, dramatyczne, wzruszające, a niekiedy - zabawne.

Postać świętego zarysowana jest na barwnym tle epoki: źle uzbrojeni, ale waleczni powstańcy, lekkomyślna cyganeria artystyczna, plejada gwiazd malarstwa polskiego przełomu wieków, arystokraci i biskupi, ale także nędzarze, alkoholicy, rzezimieszki i prostytutki oraz pomagający im podnieść się z upadku albertyni i albertynki - ozywają pod mistrzowskim piórem Marka Sołtysika.

Pasjonująca lektura!

Od Autora (fragment)

Od 28 grudnia 1916 roku, kiedy doczesne szczątki Brata Alberta żegnała salwa honorowa legionistów, powstała spora biblioteka dzieł o Szarym Bracie. Pisali ci, co Go znali i ci, którzy dzięki wierze i miłości mogli się zbliżyć do Niego. Czy może wnieść cokolwiek jeszcze jednak "pozycja" wydawnicza"?

Mialbym wielkie obawy i zapewne nie napisałbym takiej książki o Adamie Chmielowskim, gdyby nie Palec Boży. On sprawił, że po dramatycznych przejściach ostatnich lat mogłem opisywać realia wymagające ręki twardego fachowca od spraw ciała. Przy sprawach ducha natomiast niekiedy zadrżało mi pióro.

Marek Sołtysik

Specyfikacja
Okładka miękka
Liczba stron 220
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Marek Sołtysik
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Święty Brat Albert

29,90 zł 19,90 zł

Byłem w niebie

29,90 zł 24,90 zł

Niegasnące światło

34,90 zł 14,90 zł