Zmierzch orła - Cena purpury - Pakiet 2 książek

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: K06021
79,80 zł
49,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Zmierzch orła

Cesarstwo rzymskie w okresie schyłkowym: wrogowie plądrują prowincje przygraniczne, cesarze walczą o władzę. Młody Rzymianin wyrusza w podróż w poszukiwaniu rodziców oraz tajemniczego świątynnego portalu, ukrytego przed barbarzyńcami. Dociera do Palmiry, Babilonu i aż do granic Persji. Kiedy wydaje mu się, że osiągnął cel i znalazł miłość swojego życia, los stawia go przed jeszcze większym wyzwaniem…

Pasjonująca powieść Franka Beckera przenosi czytelnika w sam środek wielkich wydarzeń historycznych i związanych z nimi losów kilku mieszkańców Cesarstwa. Razem z bohaterami przeżywamy dramatyczne, często tragiczne wydarzenia, wojenną zawieruchę, rozterki życiowe, miłość, odkrywamy ich nadzieje i zwątpienia, intrygi w kręgach władzy, przemierzamy najdalsze rubieże Cesarstwa w poszukiwaniu tajemnic z odległych czasów.

Cena purpury

W roku 275 młody rzymski urzędnik Flawiusz zostaje przeniesiony do Trewiru. W tym czasie prowincje na kresach cesarstwa rzymskiego wydane są na pastwę plądrujących hord barbarzyńców, tak więc zarówno on, jak i jego żona Aqmat muszą walczyć o przeżycie. Młody urzędnik szybko wspina się po szczeblach kariery. Jednakże im jest wyżej w hierarchii rzymskiego państwa, tym głębiej pogrąża się w gąszczu intryg i sporów o władzę pomiędzy cesarzami, antycesarzami i uzurpatorami. Po zakończonej katastrofą kampanii wojennej odnajduje się jako rozbitek na plaży w Brytanii. W czasie kiedy musi wstąpić na służbę uzurpatora jego domniemany przyjaciel i zausznik Aureliusz zaczyna prząść w Trewierze cienką sieć intrygi, za pomocą której ma zamiar zniszczyć Flawiusza i zdobyć względy pięknej Aqmat. Flawiusz dowiaduje się o spisku i po pełnej przygód ucieczce z Brytanii udaje mu się dopaść i przepędzić rywala. Odtąd Flawiusz i Aureliusz stają się śmiertelnymi wrogami, a kiedy Aqmat wpada w tarapaty związane z prześladowaniem chrześcijan, nadzieje wszystkich zwracają się ku osobie młodego Konstantyna. Czy uda mu się zdobyć władzę w Rzymie i na nowo zapewnić prawu skuteczność? Aby ratować swoją miłość, Flawiusz postanawia jeszcze raz postawić wszystko na jedną kartę.

Książka przedstawia pasjonujące zmagania bohaterów z losem, który związał ich z awansem i karierą cesarza Konstantyna.

Frank S. Becker, rocznik 1952, studiował fizykę, obecnie odpowiedzialny za sprawy naukowe w jednym z wielkich koncernów przemysłowych w Niemczech. Zainteresowanie cesarstwem rzymskim oraz archeologią skłoniły go do podjęcia licznych podróży w region Morza Śródziemnego oraz na Bliski Wschód. Pierwsza powieść pt. ?Zmierzch orła? ukazała się w roku 2004 w wydawnictwie Herbig. Autor mieszka w Monachium.

Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży

Specyfikacja
Okładka miękka
Liczba stron 484+476
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Frank S. Becker
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: