Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Zmarwtychwstanie. Instrukcja obsługi

  Wydawnictwo: W drodze
  Kod katalogowy: 061310
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 33,00 zł
  13,20 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 33,00 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Jeśli lubisz intelektualne wyzwania i chciałbyś oderwać się od klasycznych interpretacji Pisma Świętego, nie ryzykując jednak wchodzenia w konflikt z prawdami wiary - zajrzyj do instrukcji obsługi zmartwychwstania autorstwa Hadjadja. Spojrzysz na doskonale znane teksty świeżym okiem, będziesz zaskoczony nieszablonowym podejściem do tematu i błyskotliwością skojarzeń.

  „Zauważmy rzecz ciekawą - nie można powiedzieć, by zmartwychwstały Jezus olśniewał otoczenie. Nie bije od Niego blask taki jak na górze Tabor, wydaje się nawet, że stracił swoją dawną charyzmę. Maria Magdalena bierze Go za prostego ogrodnika, uczniowie idący do Emaus są przekonani, że zostali skazani na towarzystwo najmniej rozgarniętego spośród mieszkańców Jerozolimy, a apostołowie, którzy wypłynęli na Morze Tyberiadzkie, myślą zapewne, że z brzegu woła do nich jakiś emerytowany rybak... Skruszył więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani, a jednak, z jakąś zdumiewającą skromnością, dąży do tego, żeby nie wyróżniać się z tłumu. Stanął pośród nich".

  Fragment książki

  Fabrice Hadjadj - francuski filozof, dramaturg i publicysta. Urodził się pod Paryżem w 1971 roku w rodzinie żydowskiej pochodzącej z Tunezji. Jego rodzice byli maoistami. W młodości Hadjadj był ateistą i anarchistą, po czym nawrócił się na katolicyzm. Wykłada historię filozofii i literatury, kieruje Instytutem Studiów Antropologicznych „Philanthro-pos” we Fryburgu szwajcarskim. Pisze m.in. dla „Le Figaro" i „Art Press”. Jest autorem kilkunastu książek. Mieszka we Fryburgu z żoną i sześciorgiem dzieci. Nakładem Wydawnictwa „w drodze” ukazały się książki: Kobieta i mężczyzna. O mistyce ciała (2013) oraz Rodzina, czyli transcendencja w majtkach (2016).

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7906-131-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron262
  Wymiary120 x 190 mm
  AutorFabrice Hadjadj
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu