Zmarwtychwstanie. Instrukcja obsługi

Wydawnictwo: W drodze
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 061310
33,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Jeśli lubisz intelektualne wyzwania i chciałbyś oderwać się od klasycznych interpretacji Pisma Świętego, nie ryzykując jednak wchodzenia w konflikt z prawdami wiary - zajrzyj do instrukcji obsługi zmartwychwstania autorstwa Hadjadja. Spojrzysz na doskonale znane teksty świeżym okiem, będziesz zaskoczony nieszablonowym podejściem do tematu i błyskotliwością skojarzeń.

„Zauważmy rzecz ciekawą - nie można powiedzieć, by zmartwychwstały Jezus olśniewał otoczenie. Nie bije od Niego blask taki jak na górze Tabor, wydaje się nawet, że stracił swoją dawną charyzmę. Maria Magdalena bierze Go za prostego ogrodnika, uczniowie idący do Emaus są przekonani, że zostali skazani na towarzystwo najmniej rozgarniętego spośród mieszkańców Jerozolimy, a apostołowie, którzy wypłynęli na Morze Tyberiadzkie, myślą zapewne, że z brzegu woła do nich jakiś emerytowany rybak... Skruszył więzy śmierci, jako zwycięzca wyszedł z otchłani, a jednak, z jakąś zdumiewającą skromnością, dąży do tego, żeby nie wyróżniać się z tłumu. Stanął pośród nich".

Fragment książki

Fabrice Hadjadj - francuski filozof, dramaturg i publicysta. Urodził się pod Paryżem w 1971 roku w rodzinie żydowskiej pochodzącej z Tunezji. Jego rodzice byli maoistami. W młodości Hadjadj był ateistą i anarchistą, po czym nawrócił się na katolicyzm. Wykłada historię filozofii i literatury, kieruje Instytutem Studiów Antropologicznych „Philanthro-pos” we Fryburgu szwajcarskim. Pisze m.in. dla „Le Figaro" i „Art Press”. Jest autorem kilkunastu książek. Mieszka we Fryburgu z żoną i sześciorgiem dzieci. Nakładem Wydawnictwa „w drodze” ukazały się książki: Kobieta i mężczyzna. O mistyce ciała (2013) oraz Rodzina, czyli transcendencja w majtkach (2016).

Specyfikacja
ISBN 978-83-7906-131-0
Okładka miękka
Liczba stron 262
Wymiary 120 x 190 mm
Autor Fabrice Hadjadj
Rok wydania 2017
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: