Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Złapałem Boga na gorącym uczynku...

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: 060550
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Współczesnej młodzieży, której przyszło żyć i poruszać się po tym świecie, niczym po terenie pełnym zamaskowanych min i pułapek, aby nie straciła wiary i ufności w pomoc i obecność Chrystusa.

  Autor

  Ta książka może być:

  • Dźwignią rozwoju i postępu w dobrym młodego człowieka
  • Tarczą przeciwko złu wszelkiego rodzaju
  • Wspaniałym prezentem dla młodzieży.

  „Złapałem Boga na gorącym uczynku...”- taki tytuł zdecydowałem się dać tej książce, przeznaczonej głównie dla młodzieży. Może ona pomóc nie tylko młodzieży, ale i dorosłym, każdemu, kto otworzy serce na dobro i zapragnie wzrastania.

  Myślę jednak przede wszystkim o młodzieży, bo jej przypadło kłaść fundamenty pod swoje życie w świecie przypominającym pole minowe. Zło dysponuje ogromnymi środkami finansowymi i komunikowania się na niespotykaną dotąd skalę w całej historii ludzkości. Pierwszymi ofiarami tej krucjaty szatana są dzieci i młodzież, które z jednej strony są zachęcane do zła najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki i techniki, a z drugiej strony, kiedy złu ulegną, wyrzuca się ich bez litości na śmietnik cywilizacji, pakuje do więzień, usuwa na margines społeczeństwa. Potrzeba huraganu dobra, tsunami łaski i świętości, potężnej eksplozji wartości i ideałów dla powstrzymania szalejącego zła.

  Tego wspaniałego dzieła leczenia dzisiejszych zranień, zastępowania śmierci miłością i życiem, wyprowadzania z niebezpiecznych zakrętów dokonuje Chrystus Dobry Pasterz. Z Serca Chrystusa wychodzi potężne tchnienie Ducha odnowy i przemiany.

  Niniejsza książka jest w wielu przypadkach udokumentowaniem, jakby sfilmowaniem lub sfotografowaniem Chrystusa, szukającego młodzieży i ludzi dorosłych po wszystkich drogach świata, dźwigającego ich z największych upadków, wydobywającego z najgłębszych przepaści życia.

  Fragment wstępu

  O. Józef Mizera urodził się 12.09. 1953 roku w Skomielnej Czarnej, niedaleko Makowa Podhalańskiego i Jordanowa. W 1968 roku postanowił poświęcić swoje życie Bogu i ludziom w Zakonie Kapucynów. Święcenia kapłańskie otrzymał przez posługę Ks. Bpa Jana Pietraszko dnia 24 maja 1979 roku w Krakowie. Studia filozoficzno-teologiczne uwieńczył stopniem magistra teologii na KUL-u w 1980, oraz stopniem licencjata z duchowości franciszkańskiej na Antonianum w Rzymie w 1986. Przez wiele lat pracował jako ogólnopolski, znany i ceniony duszpasterz młodzieży i animator powołań kapłańskich i zakonnych, organizując obozy młodzieżowe w Tatrach, Bieszczadach i na Mazurach.

  W latach 1991-94 pełnił posługę Prowincjała Krakowskiej Prowincji Kapucynów. W czasie tej służby reaktywował własne studium filozoficzno-teologicze w Wyższym Seminarium Duchownym Kapucynów przy ul. Loretańskiej w Krakowie. Za jego posługi prowincjalskiej Wyższe Seminarium Duchowne i Krakowska Prowincja Kapucynów zanotowały rekordową ilość członków w całej swojej powojennej historii. O. Józef Mizera odbył liczne podróże po różnych krajach Europy, dwukrotnie był w Afryce, raz w USA, trzy lata pracował w stolicy Bułgarii Sofii.

  Wiele razy podejmował miesięczną pracę na parafiach niemieckich w Bawarii i angielskich w Londynie. Tak w Polsce jak i w wymienionych krajach był i jest zawsze blisko młodzieży, otacza opieką duszpasterską harcerki i harcerzy. Prowadzi kursy Szkoły Nowej Ewangelizacji oraz liczne rekolekcje i misje parafialne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Dla szerzenia modelu chrześcijańskiej rodziny ukazanego przez Jana Pawła II, założył w 1990 roku razem z młodzieżą z Wadowic Stowarzyszenie Rodzin Katolickich „Wspólnota Poranka” w Radoczy koło Wadowic, którego jest kapelanem i duchowym opiekunem.

  Pozycja aktualnie niedostępna w sprzedaży

  Specyfikacja
  ISBN978-83-61060-55-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron176
  Wymiary110 x 180 mm
  AutorJózef Mizera OFMCap
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu