Zawierzyć Polskę Królowej

Wydawnictwo: Ikona
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 647699
9,90 zł
4,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Uroczyste akty zawierzeń i ślubować narodu polskiego Matce Bożej stanowią bardzo ważny element naszej pobożności, a zarazem przynależą do polskiej historii i kultury. Do takich aktów odwoływano się w okolicznościach o szczególnym znaczeniu dla zachowania suwerenności państwa i tożsamości narodu.

Bardzo często wyrażano w ten sposób wołanie do Niebios o ratunek, a w wielu przypadkach także wdzięczność za cudowne ocalenie. Zawsze też w takich sytuacjach pojawiały się obietnice moralnych zobowiązań, opartych na chrześcijańskim systemie wartości. W niniejszej książeczce postarałem się ułożyć te najważniejsze „spotkania” z Matką Bożą w historyczny ciąg, aby na końcu zapytać: dlaczego mając takie dziedzictwo zawierzeń narodu i Kościoła Królowej Polski, nie uczyniliśmy tego w roku 1989, u progu naszej wolności?


Seria: „Naglące wezwania".


Czesław Ryszka, pisarz i polityk, poseł na Sejm (1997-2001), senator (2005-2011), publicysta tygodnika „Niedziela”, autor ponad 60 książek, tłumaczonych również na języki obce. W swojej twórczości łączy zainteresowania historią Kościoła, teologią i literaturą. Autor jasnogórskiej trylogii, licznych książek biograficznych o świętych, sanktuariach i objawieniach maryjnych, zagrożeniach duchowych. Kilka książek o tematyce papieskiej wieńczy tom Jan Paweł II. Święty XXI wieku.

Specyfikacja
ISBN 978-83-62647-69-9
Okładka miękka
Liczba stron 176
Wymiary 110 x 160 mm
Autor Czesław Ryszka
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: