Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Zaskoczył nas. Bohaterowie pontyfikatu Jana Pawła II

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 335834
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 39,90 zł
  29,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Wszyscy, którzy mieli okazję porozmawiać z Janem Pawłem II są zgodni, że gdy Papież Polak z kimś się spotykał, to czynił tę osobę głównym bohaterem spotkania. W kilka sekund potrafił sprawić, że jego rozmówcy czuli się dla niego ważni. I to właśnie im znana dziennikarka oddaje głos w tej książce. Kilkadziesiąt naocznych świadków – z których jedni pracowali z nim na co dzień, inni mieli kontakt incydentalny – opowiada o tym, w jaki sposób Jan Paweł II odmienił ich życie. Wśród polskich rozmówców są m.in.: kardynał Stanisław Dziwisz, abp Mieczysław Mokrzycki, Jacek Moskwa, brat Marian Markiewicz, który wiózł kardynała Wojtyłę na konklawe w 1978 roku. Autorka zaprosiła również do wspomnień bliskich współpracowników Papieża w Watykanie, dzięki którym poznajemy obraz Jana Pawła II widziany oczami innych narodów i innych kościołów.

  Autorce, która wiele lat spędziła wśród dostojników watykańskich udało się namówić bohaterów do wzruszających wyznań i opowieści, które chwilami wyciskają łzy. Niektórzy z nich zdradzają szczegóły, jakich nie znajdziemy w żadnej dotychczasowej biografii.

  Druga cześć książki pozwala czytelnikowi zaglądnąć za drzwi Watykanu i poznać jego codzienne życie. Dowiemy się z niej m.in., kto leczył Papieża, kto go ubierał, kto szył mu buty. Autorka oprowadza nas też po zakątkach Wiecznego Miasta, ukazując miejsca związane z Janem Pawłem II. Dzieli się również anegdotami i ciekawostkami przechowywanymi przez ludzi z najbliższego otoczenia Świętego.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-583-4
  Okładkamiękka
  Liczba stron383
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorAleksandra Zapotoczny
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu