Wyszyński. 40 spojrzeń

Zdzisław Józef Kijas OFMConv
Bratni Zew
Special Price 26,18 zł   Normalna cena 49,90 zł Oszczędzasz 23 zł
Najniższa cena z 30 dni: 26,18 zł
Dostępność: W magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7485-389-7
Numer katalogowy 853897
Wymiary 150 x 240 mm
Okładka twarda
Ilość stron 268
Rok wydania 2021

Odkrywając duchowe piękno Prymasa Tysiąclecia, możesz wiele skorzystać!

Autor spogląda na Wyszyńskiego w sposób nieszablonowy. Nie interesuje go monumentalność postaci Prymasa, ale jego duchowe piękno, estetyczna wrażliwość, jego pragnienia i obawy, odwaga i tęsknota za miłością. Opierając się na zapiskach kardynała, pozwala przemawiać jemu samemu.

Poznaj historię jednego z największych Polaków XX w., postaci wyjątkowej, bogatej wewnętrznie, nad wyraz wrażliwej i kreatywnej. W 40 spojrzeniach na Prymasa Tysiąclecia dostrzeżesz człowieka z krwi i kości, pokornego, starającego się odkrywać miłość Boga w sytuacjach, które dla innych są jej zaprzeczeniem.

Zdzisław Józef Kijas - franciszkanin, profesor teologii, nauczecicl akademicki wielu uczelni w Polsce i za granicą, postulator generalny spraw kanonizacyjnych Zakonu Braci Niniejszych Konwentualnych, relacor procesu beatyfikacyjnego kard. Stefana Wyszyńskiego, jest autorem wielu poczytnych książek, w tym wydanych nakładem wydawnictwa Bratni Zew: Życie jako dojrzewanie świętości. Maksymilian Mario Kolbe, Sprawy nader ważne. Opatrzność i przeznaczenie oraz trzech powieści o wyjątkowych kobietach XIX w.