Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Wygaszanie Polski 1989-2015

  Wydawnictwo: Biały Kruk
  Kod katalogowy: 531817
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 59,00 zł
  49,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 54,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Możemy mówić o nowoczesnej formie rozbiorów. Od lat dokonuje się zamierzone i w szczegółach zaplanowane niszczenie polskości - zarówno wielowiekowej polskiej tradycji i dorobku kulturalnego opartego na chrześcijańskich wartościach, jak i współczesnej polskiej gospodarki, zwłaszcza przemysłu. Ów tragiczny proceder nazywamy w tej książce "wygaszaniem Polski", bo, jak wykazała walka rządu z górnikami, teraz niczego się nie likwiduje, np. kopalń, lecz - wygasza, kolejne oszukańcze słowo w lewackiej nowomowie.

  Wygaszanie Polski lawinowo przybrało na sile po śmierci św. Jana Pawła II i jeszcze przyspieszyło po katastrofie smoleńskiej. 21 przenikliwych autorów - naukowców, publicystów, ministrów, menedżerów, posłów, specjalistów z wielu dziedzin - dokonuje niezwykle trafnej analizy obecnej sytuacji w naszym kraju. Poruszają oni 21 różnych tematów, z których wyłania się dramatyczny obraz Polski. Te wybitne osobowości potrafią jednak dać odpowiedź na pytanie, co robić, by zatrzymać dokonujący się na naszych oczach kolejny, tym razem bez naruszania granic, rozbiór Polski.

  Nie jest tak, żę Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łąskę lub niełaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującemu złu. Tak nie jest - trzeba tylko zacząć uważnie słuchać głosów patriotycznych i rozsądnych, a nie telewizyjnych i gazetowych specjalistów od marketingu politycznego. Trzeba stanowczo oraz jak najszybciej podziękować obecnym nieudolnym, aroganckim i zadufanym w sobie "sternikom" niszczenia naszego kraju - Wygaszanie Polski wyjaśnia dlaczego. Każdy dzień takiego "sterowania" przybliża nas do rozbicia się na ostrych rafach.

  Autorzy: Adam Bujak, Andrzej Jaworski, Andrzej Nowak, Antoni Macierewicz, Artur Śliwiński, Bogdan Chazan, Grzegorz Kwaśniak, Jan Szyszko, Janusz Kawecki, Janusz Szewczak, Jerzy Kłosiński, Krzysztof Masłoń, Krzysztof Szczerski, ks. prof. Dariusz Oko, Leszek Sosnowski, Marek Gróbarczyk, Marek Sitarz, Piotr Gliński, Piotr Naimski, Temida Stankiewicz-Podhorecka, Wojciech Reszczyński.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7553-181-7
  Okładkatwarda, obwoluta
  Liczba stron232
  Wymiary205 x 250 mm
  AutorPraca zbiorowa
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu