Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Wszystko zostało wam powierzone... Autobiografia niezwykłego szefa przedsiębiorstwa

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Kod katalogowy: K06035
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 29,90 zł
  14,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  J.-Robert Ouimet już jako bardzo młody człowiek odnosił do siebie przypowieść o talentach. Zadawał sobie pytanie: "Dlaczego to ja odziedziczyłem tak wiele bogactwa, podczas gdy inni niczego nie posiadają?" Poruszony pragnieniem porzucenia wszystkiego, co posiadał, w celu poświęcenia się swoim duchowym aspiracjom, wyjeżdża do Kalkuty, chcąc zadać Matce Teresie pytanie: "Czy ja mam wszystko rozdać, Matko?". Od niej dowiaduje się, że sam niczego nie posiada, lecz że jest odpowiedzialny za przyczynienie się do wzrostu tego wszystkiego, co zostało mu powierzone. Święta staje się dzięki temu jego doradcą w sprawach zarządzania, proponując mu o wiele większe i o wiele bardziej wymagające wyzwanie od tego, jakie wcześniej sam brał pod uwagę, a on się tego wyzwania podejmie.

  O tej właśnie nadzwyczajnej przygodzie J.-Robert Ouimet daje świadectwo w niniejszej książce. Raczej komuś służyć niż się kimś posługiwać... Program na całe życie...

  J.-Robert Ouimet, żonaty, ojciec czworga dzieci, mieszka w Montrealu. Kieruje finansowym holdingiem, którego część stanowi grupa Ouimet-Cordon Bleu-Tomasso, założona przed 65 laty przez jego ojca. Doktor nauk ekonomicznych i społecznych Uniwersytetu we Fryburgu, absolwent HEC w Montrealu i MBA Uniwersytetu Columbia Business School głosi na całym świecie konferencje przedstawiające ideę "Naszego Projektu" - oryginalnego projektu zarządzania przedsiębiorstwem, który poddał eksperymentalnej weryfikacji na przestrzeni czterdziestu pięciu lat. Ma on na celu pogodzenie ekonomicznej rentowności firmy z osobistym wzrostem zatrudnionych w nim osób. Jest Kawalerem Maltańskim, Kawalerem Państwowego Orderu Qebecu i Orderu Kanady. W 2007 roku został wybrany "Mentorem stulecia" przez studentów MBA w HEC w Montrealu. Otrzymał doktorat honoris causa Uniwersytetu Laval w Qebec City (Kanada).

  Yves Semen jest doktorem filozofii politycznej, dyrektorem Europejskiego Instytutu Badań Antropologicznych Philanthropos we Fryburgu. Wykłada także etykę przedsiębiorczości w HEC w Genewie, a w przedsiębiorstwie J.-Roberta Ouimeta pracuje jako konsultant i prowadzi szkolenia z zakresu etyki społecznej.

  Specyfikacja
  PodtytułAutobiografia niezwykłego szefa przedsiębiorstwa
  ISBN978-83-61881-39-1
  Okładkamiękka
  Liczba stron204
  Wymiary150 x 230 mm
  AutorJ. Robert Ouimet
  AutorYves Semen
  Rok wydania2010
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu Zamknij
  • Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać recenzje
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *