Wszystko o różańcu, który może wszystko

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 790599
49,90 zł
39,90 zł
Maksymalny koszt wysyłki: 9,90 zł Sprawdź szczegóły

Różaniec, Psałterz anielski, kontemplacyjna modlitwa Kościoła będąca skutecznym orężem przeciwko złu.

Pasjonujące dzieje Różańca Świętego! Dzięki znakomitej książce Wincentego Łaszewskiego poznamy świętych zaangażowanych w krzewienie modlitwy różańcowej oraz spektakularne cuda, które towarzyszyły ich misji. Znajdziemy tu również odpowiedzi na liczne i ważne pytania: Jak powstała modlitwa różańcowa? Jak to możliwe, że prosta modlitwa pustelników zafascynowała doktorów Kościoła? Jak Różaniec krzewili dominikanie, a jak jezuici? W jaki sposób udało się powstrzymać herezję katarów w średniowiecznej Europie? Co mają ze sobą wspólnego zwycięstwo pod Chocimiem, cud Guadalupe i niewytłumaczalne przeżycie ośmiu zakonników w epicentrum wybuchu w Hiroszimie? Jak tysiące bezbronnych manifestantów na Filipinach mogło odnieść zwycięstwo stając naprzeciw militarnej potędze wojska?

Krucjaty różańcowe: m.in. zwycięstwo pod Lepanto i Chocimiem i wyzwolenie Austrii spod okupacji Sowietów.

Czciciele Różańca Świętego znani i nieznani: św. Dominik, Kartuz Dominik z Gdańska, Małgorzata Bawarska i Mechtylda z Hackeborn, bł. Alan de Rupe, św. Józef Herman, św. Jan Eudes, Jan Jakub Olier i Wincenty Pallotti.

Objawienia różańcowe z całego świata: Guadalupe, Lourdes, Gietrzwałd, Turyn i Fatima.

Każde Zdrowaś Maryjo jest jak uderzenie mnie w głowę. Gdyby chrześcijanie wiedzieli, jaką moc ma różaniec... to byłby mój koniec.

Szatan podczas egzorcyzmów

Specyfikacja
ISBN 978-83-80790-59-9
Okładka zintegrowana
Liczba stron 368
Wymiary 160 x 230 mm
Autor Wincenty Łaszewski
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: