Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Wprowadzenie do Tajemnicy Eucharystii

  Wydawnictwo: Wejdźmy na Szczyt
  Kod katalogowy: 600363
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Eucharystia jest tak wielką tajemnicą, że nieba nam będzie za mało, aby ją zgłębić. Dlatego warto już teraz wzbudzać w sobie pragnienie zadziwienia nią, gdyż może się okazać, że niebo jest bliżej nas, niż myślimy.

  Książka, którą proponujemy, spełnia dwa zadania: rozwija wiarę i wzbudza zdumienie eucharystyczne. Autor czyni to najpierw poprzez odwołanie się do Starego Testamentu, ukazując gdzie i jak Eucharystia była zapowiedziana. Przywołując teksty Nowego Testamentu, pokazuje, jak bardzo Najświętszy Sakrament jest w nim zakorzeniony. W części historycznej Mauro Gagliardi ukazuje panoramę historii Eucharystii, jej teologię i pobożność. Książka jest niezwykle cennym kompendium i dla tych wszystkich, którzy cenią Eucharystię, będzie wielkim odkryciem.

  Mauro Gagliardi, doktor teologii (Gregoriana, Rzym 2002) i filozofii (L'Orientale, Neapol 2008), w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Salerno, w której pełnił liczne zadania, np. był sekretarzem Synodu Diecezjalnego. Profesor zwyczajny na papieskiej uczelni Regina Apostolorum, a także na Europejskim Uniwersytecie w Rzymie. Opublikował wiele artykułów w różnych językach i wiele książek jako autor czy redaktor. Regularnie ma wykłady i głosi konferencje we Włoszech i za granicą. W 2008 roku Benedykt XVI mianował go członkiem biura liturgicznych celebracji papieża. W 2010 roku został członkiem Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-65600-36-3
  Okładkazintegrowana
  Liczba stron558
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorMauro Gagliardi
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu