Wprowadzenie do Tajemnicy Eucharystii

Wydawnictwo: Wejdźmy na Szczyt
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 600363
39,00 zł
34,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Eucharystia jest tak wielką tajemnicą, że nieba nam będzie za mało, aby ją zgłębić. Dlatego warto już teraz wzbudzać w sobie pragnienie zadziwienia nią, gdyż może się okazać, że niebo jest bliżej nas, niż myślimy.

Książka, którą proponujemy, spełnia dwa zadania: rozwija wiarę i wzbudza zdumienie eucharystyczne. Autor czyni to najpierw poprzez odwołanie się do Starego Testamentu, ukazując gdzie i jak Eucharystia była zapowiedziana. Przywołując teksty Nowego Testamentu, pokazuje, jak bardzo Najświętszy Sakrament jest w nim zakorzeniony. W części historycznej Mauro Gagliardi ukazuje panoramę historii Eucharystii, jej teologię i pobożność. Książka jest niezwykle cennym kompendium i dla tych wszystkich, którzy cenią Eucharystię, będzie wielkim odkryciem.

Mauro Gagliardi, doktor teologii (Gregoriana, Rzym 2002) i filozofii (L'Orientale, Neapol 2008), w 1999 roku przyjął święcenia kapłańskie w archidiecezji Salerno, w której pełnił liczne zadania, np. był sekretarzem Synodu Diecezjalnego. Profesor zwyczajny na papieskiej uczelni Regina Apostolorum, a także na Europejskim Uniwersytecie w Rzymie. Opublikował wiele artykułów w różnych językach i wiele książek jako autor czy redaktor. Regularnie ma wykłady i głosi konferencje we Włoszech i za granicą. W 2008 roku Benedykt XVI mianował go członkiem biura liturgicznych celebracji papieża. W 2010 roku został członkiem Kongregacji do Spraw Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów.

Specyfikacja
ISBN 978-83-65600-36-3
Okładka zintegrowana
Liczba stron 558
Wymiary 150 x 210 mm
Autor Mauro Gagliardi
Rok wydania 2017
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: