Wiosna Kościoła, która nie nadeszła

Wydawnictwo: Esprit
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 407602
39,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Potrzebujemy radykalnej odnowy, powrotu do korzeni, dbałości o to, co święte.

Dlaczego Kościół katolicki jest pogrążony w tak głębokim kryzysie? Jaka będzie nasza wiara po okresie zamkniętych kościołów? Czy uda nam się ocalić to, co w Kościele najświętsze?

Wyjątkowa rozmowa Pawła Lisickiego z biskupem Athanasiusem Schneiderem, niemieckim kapłanem od lat posługującym w Kazachstanie, pokazuje oblicze Kościoła, o którym często zapominamy. Rozmówcy stawiają odważne pytania i formułują trafne diagnozy chorób, które dotknęły Kościół. Zastanawiają się między innymi nad tym, z jakiego powodu biskupi nie reagują stanowczo na ruch LGBT+ i czy istnieje jeszcze w ogóle chrześcijańska Europa. Dlaczego abdykacja Benedykta XVI może być dla Kościoła tragiczna w skutkach? I czy iskra odnowy rzeczywiście wyjdzie z Polski? Głos biskupa Schneidera to odwaga głoszenia i wskazywania, czym dla katolika jest powrót do źródeł.

BP Athanasius Schneider - niemiecki duchowny urodzony w jednej z byłych republik ZSRR, aktualnie biskup pomocniczy archidiecezji w Nur-Sułtan (Kazachstan). Znany obrońca katolickiej doktryny, liturgii i teologii. Autor m.in. książki Corpus Christi. Komunia święta i odnowa Kościoła, w której wzywa cały Kościół do poszanowania świętości Eucharystii i tradycji oraz do odnowy prawdziwej wiary.

Paweł Lisicki - dziennikarz i publicysta. Autor wielu książek i publikacji, m.in.: Luter. Ciemna strona rewolucji, Epoka Antychrysta, Grób Rybaka. Śledztwo w sprawie największej tajemnicy watykańskich podziemi.

Specyfikacja
ISBN 978-83-66407-60-2
Okładka miękka
Liczba stron 444
Wymiary 150 x 210 mm
Autor BP Athanasius Schneider
Autor Paweł Lisicki
Rok wydania 2020
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również:

Lawendowa mafia

34,90 zł 24,90 zł

Kościół czasu Antychrysta

34,90 zł 24,90 zł

Infiltracja

39,90 zł 29,90 zł