Wiosenne wydanie katalogu Klubu Książki Katolickiej

niedziela, 19 maja 2019

Szanowni Państwo!

W wiosennej ofercie Klubu Książki Katolickiej oferujemy m.in. pasjonującą lekturę Proroctwo o dwóch papieżach, w której Saverio Gaeta interpretuje objawienia i proroctwa świętych mistyków dotyczące losów Kościoła w czasach ostatecznych.

Gorąco polecamy biografie dwóch wielkich mistyczek: bł. Anny Marii Taigi, która przekazała nam m.in. apokaliptyczne proroctwo o trzech dniach ciemności oraz Luizy Piccarrety, noszącej na swym ciele znaki Chrystusa cierpiącego.

Polecamy również Ćwiczenia duchowe w odosobnieniu, klasyczne dzieło ascetyczne bł. Marii z Agredy, a także Czwarty kielich, inspirującą książkę słynnego amerykańskiego biblisty i konwertyty Scotta Hahna o tajemnicach chrześcijańskiej Paschy.

W ramach nowego działu tematycznego „Katoliccy mistrzowie pióra” oferujemy wybór znakomitych książek Gilberta K. Chestertona. Natomiast w serii historycznej „Biblioteka Orła Białego” pojawiła się nowa książka Joanny Wieliczki-Szarkowej Monte Cassino '44.

Do każdego zamówienia z katalogu 5/2019 dołączamy nowy, arcyważny dokument - list autorstwa Benedykta XVI O Przyczynach Kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej. Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz „nowocześnie pojmowanego Kościoła” czy idee seksualnej rewolucji lat '60, które przeniknęły w struktury Kościoła. Benedykt XVI ujawnia także problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów duchownych. List Benedykta XVI, pierwotnie opublikowany w bawarskim katolickim piśmie Klerusblatt, wywołał wielkie poruszenie na całym świecie i stał się fundamentalnym drogowskazem dla tych katolików, którzy wśród panującego zamętu dochowują wierności tradycyjnemu nauczaniu Kościoła. Dziś możemy przekazać ten tekst zamawiającym dzięki uprzejmości Portalu PCh24.pl, który w całości przetłumaczył list na język polski.
Wydawnictwo AA, wymiary: 12 x 16 cm, stron: 32, oprawa miękka.

Książka U boku dobrego papieża to prezent do zamówień za co najmniej 99 zł. Zawiera ona ozmowy z osobistym sekretarzem Jana XXIII, kardynałem Lorisem Capovillą. Kard. Capovilla od pół wieku wiernie przechowuje pamięć o dziesięciu latach pracy u boku Giuseppe Roncallego, najpierw w Wenecji, a potem w Rzymie. Po dzień dzisiejszy kard. Capovilla jest punktem odniesienia dla każdego, kto pragnie dogłębnie poznać postać tego papieża.
Wydawnictwo AA, wymiary: 14 x 20 cm, stron: 208, oprawa miękka.

Zamówienia na kwotę co najmniej 200 złotych nagradzamy filmem DVD pt. „Samson i Dalila” Autorem ekranizacji biblijnej opowieści o losach obdarzonego niezwykłą siłą Samsona jest Nicolas Roeg, jeden z najwybitniejszych reżyserów i operatorów światowego kina. Film został zrealizowany w gwiazdorskiej obsadzie, a w rolach tytułowych wystąpili Erie Thal, jako Samson i Elizabeth Hurley jako Dalila.
E-LITE, lektor polski, napisy polskie, czas trwania : 180 min.

Najnowsze katalogi można pobrać w wersji elektronicznej na tej stronie: Pobierz katalog KKK >>

Życzymy udanych zakupów.