Wielki Pontyfikat Benedykta XVI - Pakiet książek

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 642565
39,80 zł
21,89 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

BENEDYKT XVI. WALKA O DUSZĘ ŚWIATA

TOMASZ P. TERLIKOWSKI

s. 176

Benedykt XVI w obronie cywilizacji życia i miłości.

W świecie trwa dramatyczna walka, której stawką jest duchowy kształt naszej cywilizacji, a ostatecznie: życie i zbawienie nas wszystkich. W tych zmaganiach kluczową rolę odegrał Benedykt XVI – duchowy przewodnik, wierny świadek i pokorny sługa Jezusa Chrystusa.

Rozdział I (fragment)

Korekta kursu

Benedykt XVI nie zmienił kursu łodzi Piotrowej, ale do kierunku wyznaczonego przez Jana Pawła II wprowadził pewne korekty. Głównym nauczycielem Kościoła uczynił św. Augustyna, który zastąpił św. Tomasza z Akwinu. Położył o wiele większy nacisk na liturgię niż jego poprzednik, a za swój główny priorytet uznał nauczanie prawdziwej doktryny, a nie ewangelizację. Wszystko to nie usprawiedliwia jednak tezy o radykalnym zerwaniu z myślą Jana Pawła II, na jakie miał się zdecydować Benedykt XVI, a o którym często wspominają polscy komentatorzy (szczególnie ci mniej zorientowani w życiu Kościoła). Nie sposób także utrzymać tezy, że pontyfikat ten jest tylko prostą kontynuacją posługi Jana Pawła II, a takie opinie także często padają z ust zarówno duchownych, jak i świeckich katolików. (...)

TO JEST MŁODZIEŻ PAPIEŻA!
XXVI ŚWIATOWY DZIEŃ MŁODZIEŻY, MADRYT 2011

BENEDYKT XVI, KS. TOMASZ JAKLEWICZ

s. 160

Słowa Ojca Świetego Benedykta XVI, relacje z Madrytu dzień po dniu, poruszające świadectwa, niezapomniane fotografie!

Relacje z Madrytu dzień po dniu (fragment)

To się musi udać!

Madryt w uroczystość Wniebowzięcia NMP, w przeddzień rozpoczęcia Światowych Dni Młodzieży przywitał przybyszy słońcem. Z nieba leje się żar, 37 stopni, uff, będzie gorąco.

Na lotnisku kręci się sporo wolontariuszy w zielonych koszulkach, chcą pomóc, wytłumaczyć, zaopiekować się, pokazać drogę. W samolocie leciała z nami grupka Chińczyków. Byli w Krakowie na oazie, a teraz lecą na spotkanie do Madrytu. Już na lotnisku mijamy potężną grupę młodych Filipińczyków. Mają tu ponoć dotrzeć reprezentanci prawie wszystkich krajów świata. Sporo z nich jest już w Hiszpanii od kilku dni, gdzie uczestniczyli w spotkaniach i modlitwach w różnych diecezjach wokół Madrytu. Zarejestrowanych uczestników jest niecałe 500 tysięcy, ale mówi się, że na spotkanie do Madrytu przyjedzie milion, a może nawet więcej. – Będą 2 miliony. To się musi udać, pomoże nam Jan Paweł II, który będzie ogłoszony patronem tych dni – zapewnia nas Diego Poole, który odbiera nas z lotniska. – Kiedy organizowałem autobus na beatyfikację miałem tylko 20 osób chętnych, a wszystko już było opłacone. Modliłem się o cud do Jana Pawła i autobus po tygodniu był pełny. (...)

Ks. Tomasz Jaklewicz

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-256-5
Okładka miękka
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Tomasz P. Terlikowski
Autor Benedykt XVI
Autor ks. Tomasz Jaklewicz
Autor Joseph Ratzinger
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: