Wiedeń 1683. Rok, który zdecydował o losach Europy

Wydawnictwo: Znak
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 054732
49,90 zł
22,46 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Pod Wiedniem Polacy uratowali chrześcijańską Europę.

W styczniu 1683 r. imperium osmańskie rozpoczyna triumfalny pochód w głąb Europy. Oczy wszystkich skierowane są na Wiedeń. To tu będą się decydować losy całego kontynentu. Po błyskawicznym marszu, 12 września, król Jan III Sobieski prowadzący polskie wojska dociera pod miasto, gdzie rozpoczyna się rozstrzygająca bitwa, która przejdzie do historii... Austriak Johannes Sachslehner opowiada fascynującą historię 365 dni, przedstawia losy najeźdźców i obrońców oraz stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

Po odniesionym triumfie wiele faktów zostało zapomnianych. Nie wspominano o rażących błędach dowódców wojsk, tchórzostwie austriackiej szlachty ani o tych, którzy przyczynili się do zwycięstwa. Johannes Sachslehner opowiada fascynującą historię 365 dni, przedstawia losy najeźdźców i obrońców, przeplatając wielką politykę z życiem codziennym.

Poznaj losy oblężonego Wiednia dzień po dniu i dowiedz się, dlaczego jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

Specyfikacja
ISBN 978-83-240-5473-2
Okładka twarda
Liczba stron 416
Wymiary 170 x 230 mm
Autor Johannes Sachslehner
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: