Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Wiedeń 1683. Rok, który zdecydował o losach Europy

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 054732
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Pod Wiedniem Polacy uratowali chrześcijańską Europę.

  W styczniu 1683 r. imperium osmańskie rozpoczyna triumfalny pochód w głąb Europy. Oczy wszystkich skierowane są na Wiedeń. To tu będą się decydować losy całego kontynentu. Po błyskawicznym marszu, 12 września, król Jan III Sobieski prowadzący polskie wojska dociera pod miasto, gdzie rozpoczyna się rozstrzygająca bitwa, która przejdzie do historii... Austriak Johannes Sachslehner opowiada fascynującą historię 365 dni, przedstawia losy najeźdźców i obrońców oraz stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

  Po odniesionym triumfie wiele faktów zostało zapomnianych. Nie wspominano o rażących błędach dowódców wojsk, tchórzostwie austriackiej szlachty ani o tych, którzy przyczynili się do zwycięstwa. Johannes Sachslehner opowiada fascynującą historię 365 dni, przedstawia losy najeźdźców i obrońców, przeplatając wielką politykę z życiem codziennym.

  Poznaj losy oblężonego Wiednia dzień po dniu i dowiedz się, dlaczego jedynym ratunkiem dla zagrożonej islamem Europy stała się polska odsiecz.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-5473-2
  Okładkatwarda
  Liczba stron416
  Wymiary170 x 230 mm
  AutorJohannes Sachslehner
  Rok wydania2018
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu