-17%

Wenanty Katarzyniec. Franciszkanin

Albert Wojtczak OFMConv
Bratni Zew
Special Price 49,90 zł   Normalna cena 59,90 zł Oszczędzasz 10 zł
Najniższa cena z 30 dni: 49,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-7485-391-0
Numer katalogowy 853910
Wymiary 170 x 240 mm
Okładka twarda
Ilość stron 514
Rok wydania 2021

Najlepsza biografia Wenantego Katarzńca!

„Wyłącznie i tylko Bogu mam służyć, a wszystkie moje starania mają zmierzać do tego, aby Panu Bogu się podobać” - to prosta formuła ojca Wenantego Katarzyńca, którą kierował się w życiu. Dziś jego proces beatyfikacyjny szybkimi krokami zmierza ku końcowi i wiele osób z nadzieją wyczekuje chwili, gdy Kościół katolicki oficjalnie wskaże go światu jako wzór chrześcijańskiego życia.

Nie ma lepszego sposobu poznania człowieka niż przez wsłuchanie się w to, co mówi. A ojciec Wenanty mówi do nas przez pisma, które po sobie zostawił. Równie ważne są jego postawy i zachowania, o których świadczą ci, którzy poznali go osobiście. Na tych źródłach opiera się biografia Wcnantego Katarzyńca.

Wczytując się w codzienność Wenantego, przekonaj się, że nie od tego, co masz, ale od tego, jak postrzegasz siebie, zależy Twoje szczęście. Naucz się tej sztuki od niego!

Autor, ojciec Albert Wojtczak, urodził się w 1907 r. Był franciszkaninem, teologiem i doktorem filozofii, wykładowcą w seminariach duchownych we Lwowie, Krakowie i Wrocławiu. Od roku 1948 oddał się twórczości biograficznej, przybliżając czytelnikom sylwetki nowych wówczas kandydatów na ołtarze: Maksymiliana Kolbego, Melchiora Fordona, Anieli Salawy oraz Wenantego Katarzyńca.

100-lecie śmierci ojca Wenantego Katarzyńca to idealna okazja, by poznać go lepiej!