W jakim duchu? Zagrożenia wiary

Wydawnictwo: Wydawnictwo M
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 431652
19,90 zł
9,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Książka ma formę rekolekcji o Duchu Świętym. Autor wychodzi od powszechnie panującego zjawiska pośpiechu i jego konsekwencji dla ludzkiego życia. Ukazuje role Ducha Świętego, który oświeca i przemienia nasze życie. Wyjaśnia, co to znaczy żyć w Duchu Świętym, pokazuje na konkretnych przykładach role duchowego rozeznawania oraz podstępy działania złego ducha.

Uwzględniajmy konsekwencje wieczne naszych spraw, wyborów, czynów. Przyjmijmy Tego, który chce z nami przejść ziemskie życie. Doceńmy czas, wspaniały Boży dar. Czyli: żyjmy w wierze, że Bóg nas kocha i daje nam swego Ducha. Ducha miłości. (fragment wstępu)

Ksiądz prałat Marian Rajchel (ur. w 1937 roku) jest jednym z egzorcystów archidiecezji przemyskiej, cenionym rekolekcjonistą: wykładał psychologię w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Od ponad trzydziestu lat pracuje w Jarosławiu, przez dwadzieścia dwa lata był proboszczem parafii NMP Królowej Polski, gdzie zainicjował wykłady biblijne, poradnictwo rodzinne, kuchnię dla bezdomnych im. Brata Alberta, świetlicę dla dzieci z rodzin patologicznych, spotkania dla osób starszych, niepełnosprawnych i Anonimowych Alkoholików. Rozpoczął też ewangelizację przez media, zorganizował pierwszą w archidiecezji przemyskiej katolicką rozgłośnię radiową Ave Maria.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8043-165-2
Okładka miękka
Liczba stron 146
Wymiary 130 x 190 mm
Autor Ks. Marian Rajchel
Rok wydania 2016
Znaczniki produktu