W ciemno za światłem, czyli jak nie stracić wiary

Wydawnictwo: WAM
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 718686
34,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Przejdź kryzys z nadzieją.

Czy rozczarowani postawą wielu ludzi Kościoła nadal jesteśmy w stanie funkcjonować w nim jak dotychczas? Jak w dzisiejszych czasach wytrwać w wierze i nie stracić nadziei? Co robić, gdy ze wspólnoty odchodzą cenieni duchowi przewodnicy? Jak pokochać to, co się ma, i zaufać, że nasze przewidywania, nasze widzenie świata, nasza logika są nieporównywalne z mocą i trwałością Słowa Bożego?

W ciemno za światłem to zapis odważnej rozmowy Marcina Jakimowicza z ojcem Tomaszem Nowakiem OP. Bez lukru, prywatnie i szczerze o polskim Kościele i próbie przezwyciężania każdego kryzysu wspólnie z Bogiem. To książka dla tych, którzy szukali nieskalanego Kościoła, a zderzyli się z murem grzechu, małości i egoizmu. Rozmówcy pokazują, jak zamienić rozgoryczenie i bolesny zawód w błogosławieństwo. Opowiadają o leku na lęk, o ogromnej mocy przebaczenia i o tym, że słowa „Gdzie wzmaga się grzech, tam jeszcze obficiej rozlewa się łaska” (por. Rz 5,20) nie są żadną pobożną metaforą.

W „dzisiaj” zawiera się istota chrześcijaństwa. U Boga, który jest ponad czasem, jest wieczne „teraz”. Teraz jest chwila naszego zbawienia. Staram się nie martwić o to, co nadchodzi…

Tomasz Nowak OP - kaznodzieja, przeor dominikańskiego klasztoru w Łodzi i dyrektor Dominikańskiego Ośrodka Kaznodziejskiego. Wykłada homiletykę w Kolegium Filozoficzno-Teologicznym Dominikanów w Krakowie. Jego wielką pasją jest głoszenie Ewangelii i muzyka, szczególnie jazz. Od lat słowem i muzyką wspiera projekty związane z modlitwą uwielbienia, współtworzy warsztaty, rekolekcje i koncerty, jak św. Dominik chce głosić wszystkim, wszędzie i na wszystkie sposoby.

Marcin Jakimowicz - urodził się w 1971 roku. W Dzień Dziecka. Dziennikarz “Gościa Niedzielnego”. Autor bestsellera Radykalni i kilkunastu innych książek. Absolwent prawa Uniwersytetu śląskiego (1995). Mąż Doroty i ojciec trojga dzieci. Publikował m.in. w “Rzeczpospolitej”, “W drodze”, “Brulionie”, “Magazynie Muzycznym RUaH”, “Liście” i “Więzi”. Interesuje go to. co mówi dziś “Duch do Kościoła”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-277-1868-6
Okładka miękka
Liczba stron 200
Wymiary 120 x 190 mm
Autor O. Tomasz Nowak
Autor Marcin Jakimowicz
Rok wydania 2021
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: