Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Utraceni. Zapiski kapelana szpitalnego

  Wydawnictwo: Znak
  Kod katalogowy: 044252
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 34,99 zł
  29,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  „Mówią, że mężczyźni nie płaczą, a kapłani szybko oswajają się z cierpieniem i śmiercią. Czy to prawda? Być może w wielu przypadkach tak, ale moje doświadczenia są zgoła odmienne. Jestem mężczyzną i kapłanem, który nie oswaja się z cierpieniem. Choć widywałem je codziennie, nie potrafiłem się do niego przyzwyczaić”.

  o. Marek Donaj

  Proboszcz parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Krakowie, kapelan szpitala, lecz przede wszystkim człowiek o wielkim sercu. Augustianin o. Marek Donaj w przejmującym wyznaniu opisuje swoją pracę w szpitalu i pokazuje, że każde cierpienie ma konkretne imię.
  To opowieść o utracie, pamięci, a w pierwszej kolejności - spotkaniach z drugim człowiekiem, które stają się przestrzenią obecności Boga.
  O. Marek wspomina początki swojego kapłaństwa oraz szpitalne rozmowy z ks. Józefem Tischnerem, prof. Andrzejem Szczeklikiem czy Czesławem Miłoszem. Pogodne anegdoty z tych spotkań przenikają się z medytacjami o wierze, bólu i największej chorobie człowieka - miłości.
  Ta książka udowadnia, że pożegnanie nie jest końcem, a człowieczeństwo nie podlega śmierci - choćby wszystko inne umarło.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-240-4425-2
  Okładkamiękka
  Liczba stron124
  Wymiary130 x 200 mm
  Autoro. Marek Donaj OSA
  Rok wydania2021
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *