Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Trojanowska

  Wydawnictwo: Mando
  Kod katalogowy: 716828
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Ikona polskiej sceny. Po raz pierwszy o swoim życiu!

  Po miażdżącej recenzji w „Przekroju” szesnastoletnia zwyciężczyni opolskich Debiutów prawie zakończyła estradową karierę. Wyrzucona z liceum odnalazła się w studium teatralnym, by już po kilku latach dotrzeć na sam szczyt - jako piosenkarka i jako aktorka. Wróciła do Opola w 1980 roku, aby brawurowym wykonaniem Wszystko, czego dziś chcę (wraz z Budką Suflera) zapisać się na zawsze w historii polskiej piosenki.

  Do dziś pozostaje niekwestionowanym symbolem seksu, choć nigdy nie zgodziła się wystąpić nago przed kamerą. Jeszcze w szarej PRL-owskiej rzeczywistości stała się ikoną mody i symbolem emancypacji. Po wyjeździe na Zachód, gdy Służba Bezpieczeństwa chętnie rozpowszechniała plotki, że gra tam w filmach pornograficznych, artystka z sukcesem obroniła swoje dobre imię. Po powrocie do kraju przypomniała o sobie milionom Polaków rolą Moniki Ross w serialu Klan.

  Rozmowa Leszka Cnoiriskiego z Izabelą Trojanowską to nie tylko intrygujący portret fascynującej kobiety i wspaniałej artystki, ale także barwna, pełna zakulisowych anegdot opowieść o polskiej piosence, telewizji i modzie, nie tylko z czasów PRL-u. Książkę uzupełniają nigdy niepublikowane zdjęcia z prywatnego archiwum.

  Dzięki Izie poczuliśmy powiew kolorowego, zachodniego świata. Czegoś, co było w Polsce niedostępne.

  Marek Sierocki

  Iza przewartościowała sposób ubierania się na scenę, a potem w życiu. Publiczność wiedziała, że to przeciw tej szarzyźnie, którą mieliśmy dookoła.

  Maria Szabłowska

  W Klanie obroniła się aktorsko. Rola polskiej Alexis, niemiłej i niebezpiecznej, była świetna. Ludzie uwielbiali jej nie lubić.

  Tomasz Raczek

  Specyfikacja
  ISBN97-88-32771-682-8
  Okładkatwarda
  Liczba stron392
  Wymiary160 x 240 mm
  AutorLeszek Gnoiński
  AutorIzabela Trojanowska
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *