Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Tradycja jest wyzwaniem

  Wydawnictwo: W drodze
  Kod katalogowy: 338398
  Dostępność: W magazynie
  Stara cena: 39,00 zł
  24,90 zł
  i h
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Dominik Duka OP (ur. 1943), jedna z najwybitniejszych i najbarwniejszych postaci Kościoła w Czechach. Do nowicjatu dominikańskiego wstąpił w toku 1968 (Praska Wiosna). Oficjalnie kreślarz w fabryce, w podziemiu „nielegalny ksiądz”, współpracował z działaczami opozycji (Karta 77). Uwięziony w 1981 r. - za kratami zaprzyjaźnił się z Vńclavem Havlem. Wielki odnowiciel i spirilus movens zakonu w Czechach i na Słowacji. Języka polskiego nauczył się z Radia Wolna Europa, do Polski przez góry przeprowadzali go przemytnicy traktorów. W 1998 r. został biskupem, w 2010 metropolitą w Pradze, a dwa lata później kardynałem.

  Przez te piętnaście lat chodziłem do stołówki zakładowej jak każdy inny, robiłem zakupy, a wieczorem przyrządzałem kolację. Mieszkaliśmy razem po dwóch, trzech braci, na przemian przygotowując posiłki. Gotowałem wprawdzie najszybciej, ale za to często przypalałem.

  Na Zachodzie księża wchodzili w środowisko robotnicze, żeby w nim działać, ale było to w wolnym świecie i była to ich decyzja. Moje zachowanie wśród robotników było śledzone. Gdybym się obijał, Z pewnością nie jzrzysporzylbym chwały swojemu stanowi. Miałem jeden wielki komfort, że w czasie dyskusji na tematy religijne koledzy na stanowisku pracy nie mogli powiedzieć: „My mamy inne zdanie. A tobie za to płacą”. Tego komfortu dzjś już nie mam.

  Kard. Dominik Duka OP, prymas Cze

  Specyfikacja
  ISBN978-83-7033-839-8
  Okładkamiękka, skrzydełka
  Liczba stron198
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorTomasz Dostatni OP
  AutorJaroslav Subrt
  Rok wydania2012
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *