Teologia Tolkiena

Wydawnictwo: Stacja7
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 915642
34,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Chrześcijańskie credo ukryte w losach Śródziemia.

Łaska, wolna wola, przeznaczenie - tematy tak ważne w relacji z Bogiem, a jednocześnie tak subtelnie wplecione przez J.R.R. Tolkiena w losy hobbitów, ludzi, elfów i orków. Odkrywa je pasjonat literatury, który nie chrystianizuje Tolkiena na siłę, lecz opiera się na jego własnej interpretacji, zawartej w pozostawionych listach.

Wszystko zaczęło się od opowiadania o pewnym hobbicie, który nagle, pod wpływem głosu Mędrca, opuścił swój rodzinny dom. Czy nie przypomina to mocy powołania, które odmieniło życie Abrahama i innych biblijnych bohaterowi Piękno zbawi świat - pisał Fiodor Dostojewski.

Elfowie powiedzieliby: Vanesse etelehtuoa i Ambar. Książka, którą trzymasz, jest przewodnikiem do odkrywania głębokiego piękna dzieł Tolkiena. Ma ono moc pociągnąć człowieka do uczestniczenia w przygodzie, która się nie kończy.

ks. Michał Kossowski

ks. Stanisław Adamiak - ur. 1980, duchowny diecezji toruńskiej. Dr hab. nauk humanistycznych, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Toruniu. Wykładał na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim i Uniwersytecie Warszawskim. Specjalizuje się w historii wczesnego chrześcijaństwa. Autor książek „Zawsze jest Wyjście” i „Deo laudes. Historia sporu donatystycznego”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-959156-4-2
Okładka twarda
Liczba stron 194
Wymiary 150 x 210 mm
Autor ks. Stanisław Adamiak
Rok wydania 2021
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: