Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Tadeusz Kościuszko. Polski i amerykański bohater

  Wydawnictwo: Wydawnictwo M
  Kod katalogowy: 433083
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 179,00 zł
  49,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 79,00 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Album obejmujący poszczególne etapy życia Naczelnika zawiera wiele anegdot i sensacyjnych historii. Każdy z rozdziałów zawiera ciekawe materiały z epoki-opinie i relacje o Kościuszce i jemu współczesnych.

  Książka ukazuje Tadeusza Kościuszkę - jednego z najważniejszych bohaterów historii Polski - nie tylko jako wodza, polityka, ale też jako zwykłego człowieka, z jego silnymi stronami, ale i słabościami, charakterystycznymi dla każdego z nas.

  Teksty książki sięgają zarówno do klasycznych biografii, ale też do najnowszych opracowań, pozwalających o wiele wnikliwiej naświetlić poszczególne wydarzenia z bogatego życia Kościuszki, które niejednokrotnie były przedmiotem gorących sporów historyków.

  Ważną zaletą albumu jest bogactwo źródeł historycznych głównie korespondencji Naczelnika umiejętnie wplecionych w główny tekst. Dokumenty historyczne pozwalają lepiej zrozumieć życiowe decyzje Kościuszki.

  Album łączy w sobie atrakcyjną stronę graficzną z przystępnym tekstem, wzbogaconym źródłami i odzwierciedlającym w przedstawieniu postaci Tadeusza Kościuszki najnowsze wyniki badań nad historią Polski na przełomie XVIII i XIX wieku.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8043-336-6
  Okładkatwarda
  Liczba stron320
  Wymiary250 x 330 mm
  AutorDariusz Nawrot
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu