Sztuka po Trydencie

Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 646327
69,00 zł
49,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

STUDIA DE ARTE MODERNA

Trydent (Trento, Trient), północnowłoskie miasto, przez stulecia należące do imperium Habsburgów (1363-1918), na mocy kompromisu między papieżem a cesarzem w latach 1545-1563 było miejscem soboru powszechnego, zwołanego przez Pawła UL Nazwa miejscowości stała się synonimem tego historycznego wydarzenia, otwierającego nową epokę nie tylko w dziejach Kościoła, lecz także w europejskiej kulturze. Wpływ Soboru Trydenckiego na przemiany w sferze kulturowej, zwłaszcza w odniesieniu do sztuki, to niezwykle szerokie, bogate zagadnienie, rozpatrywane w różnych aspektach w światowej literaturze naukowej. Niniejszy tom, zatytułowany Sztuka po Trydencie, jest zapewne kroplą w morzu wiedzy i dyskusji w tym zakresie, w skali polskiej może zaś stanowić znaczący wkład w przybliżenie, zrozumienie i ocenę znaczenia Soboru.

Prezentowana książka została zainspirowana przez ogólnopolską sesję naukową zorganizowaną w Krakowie przez Historii Sztuki Nowożytnej Instytutu Historii Sztuki i Kultury Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie w dniach 31 maja — 1 czerwca 2012 roku Rozpoczyna ona serię STUDIA DE AKIE MODERNA zawierającą opracowania z zakresu nowożytnej historii sztuki polskiej i obcej, które, w zamierzeniu inicjatorów przedsięwzięcia, powinny ukazywać się drukiem w cyklu dwuletnim.

Dwadzieścia siedem studiów zamieszczonych w pierwszym tomie, napisanych przez autorów reprezentujących wszystkie ważniejsze ośrodki naukowe w Polsce, przedstawia szeroki wachlarz tematów dotyczących różnych dziedzin sztuki polskiej i europejskiej po Soborze Trydenckim, do XVIII wieku.

Kazimierz Kuczman
ks. Andrzej Witko

Spis treści zamieszczono w podglądzie ilustracji.

Specyfikacja
ISBN 978-83-7864-632-7
Okładka twarda
Liczba stron 463
Wymiary 175 x 245 mm
Autor Kazimierz Kuczman
Autor ks. Andrzej Witko
Rok wydania 2014
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: