Szkoła śpiewu gregoriańskiego, cz. 1 i 2 (z CD)

Wydawnictwo: Dębogóra
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 160016
139,80 zł
119,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Podręcznik w dwóch tomach

Urząd Nauczycielski Kościoła uznaje śpiew gregoriański za najwznioślejszą formę muzyki kościelnej, przyznając mu pierwszeństwo w celebracjach liturgicznych. Aby rozkrzewić na nowo praktykę śpiewu gregoriańskiego w katolickich świątyniach, opracowano specjalny podręcznik. Powstał on w działającej od roku 1938 we Francji Szkole św. Grzegorza, która w roku 1998 została podniesiona do rangi Akademii Muzyki Kościelnej. Szkoła nawiązuje do słynnej metody rytmicznej Solesmes wypracowanej i rozwiniętej przez mnichów benedyktyńskich na przełomie XIX i XX. Podręcznik został wydany w dwóch częściach. Do każdej z książek dołączono płytę CD z utworami i ćwiczeniami.

Tom pierwszy zawiera wprowadzenie oraz cenne instrukcje i wskazówki dla wszystkich, którzy interesują się śpiewem gregoriańskim i pragną go praktykować. Kurs obejmuje cztery obszary tematyczne (tekst, melodię, rytm i styl) opracowane w sposób teoretyczny i praktyczny w ramach 15 lekcji.

Drugi tom, będący kontynuacją podręcznika bazowego, jest przeznaczony dla chórzystów, którzy już przyswoili podstawy zawarte w pierwszym tomie i pragną doskonalić się w praktykowaniu recytatywów, psalmodii i hymnodii łacińskich oraz w technice transpozycji i analizy modalnej utworów gregoriańskich.

Specyfikacja
Okładka miękka
Liczba stron 336+402
Wymiary 160 x 230 mm
Znaczniki produktu