Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Szkoła śpiewu gregoriańskiego, cz. 1 i 2 (z CD)

  Wydawnictwo: Dębogóra
  Kod katalogowy: 160016
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Podręcznik w dwóch tomach

  Urząd Nauczycielski Kościoła uznaje śpiew gregoriański za najwznioślejszą formę muzyki kościelnej, przyznając mu pierwszeństwo w celebracjach liturgicznych. Aby rozkrzewić na nowo praktykę śpiewu gregoriańskiego w katolickich świątyniach, opracowano specjalny podręcznik. Powstał on w działającej od roku 1938 we Francji Szkole św. Grzegorza, która w roku 1998 została podniesiona do rangi Akademii Muzyki Kościelnej. Szkoła nawiązuje do słynnej metody rytmicznej Solesmes wypracowanej i rozwiniętej przez mnichów benedyktyńskich na przełomie XIX i XX. Podręcznik został wydany w dwóch częściach. Do każdej z książek dołączono płytę CD z utworami i ćwiczeniami.

  Tom pierwszy zawiera wprowadzenie oraz cenne instrukcje i wskazówki dla wszystkich, którzy interesują się śpiewem gregoriańskim i pragną go praktykować. Kurs obejmuje cztery obszary tematyczne (tekst, melodię, rytm i styl) opracowane w sposób teoretyczny i praktyczny w ramach 15 lekcji.

  Drugi tom, będący kontynuacją podręcznika bazowego, jest przeznaczony dla chórzystów, którzy już przyswoili podstawy zawarte w pierwszym tomie i pragną doskonalić się w praktykowaniu recytatywów, psalmodii i hymnodii łacińskich oraz w technice transpozycji i analizy modalnej utworów gregoriańskich.

  Specyfikacja
  Okładkamiękka
  Liczba stron336+402
  Wymiary160 x 230 mm
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu