-80%

Szatańskie oszustwo

Ks. Livio Fanzaga
Wydawnictwo AA
Special Price 4,90 zł   Normalna cena 24,90 zł Oszczędzasz 20 zł
Najniższa cena z 30 dni: 4,90 zł
Dostępność: Brak w magazynie
Więcej informacji
ISBN 978-83-61881-89-6
Numer katalogowy 881896
Wymiary 150 x 210 mm
Okładka twarda
Ilość stron 128

Andrea Tornielli, ceniony dziennikarz i watykanista, i ojciec Livio Fanzaga, legendarny głos włoskiego Radio Maria, prowadzą pasjonującą rozmowę o demonicznej rzeczywistości satanizmu i o działaniu Szatana we współczesnym świecie. Omawiają przerażające fakty dotyczące nastolatków zabijających swoich rówieśników lub nakłaniających ich do samobójstwa w imię wyznawanego satanizmu. Przypominają nauczanie Kościoła na temat Szatana i jego strategii zniewalania człowieka.

Udzielają oni skutecznych rad:

  • jak należy walczyć z Szatanem,
  • jak zwalczać jego pokusy,
  • jak ćwiczyć się w rozpoznawaniu i unikaniu ich.

Mrocznym bohaterem tej książki jest "książę ciemności". Ale prawdziwą główną bohaterką, o której opowiada Ojciec Livio, jest Kobieta - Maryja, Matka Boża, ta, która miażdży głowę węża, która wstawia się za nami u swojego Syna, Jezusa.

Andrea Tornielli publikuje w dzienniku "Il Giornale". Autor wielu książek, tłumaczonych także na język polski (Santo Subito, Papieże a wojna). Jego twórczość poświęcona jest współczesnej historii Kościoła i papieży, objawieniom maryjnym i innym aktualnym zagadnieniom dotyczącym wiary, Kościoła i chrześcijaństwa.

Ojciec Livio Fanzaga ukończył Uniwersytet Gregorianum w Rzymie i Sacro Cuore w Mediolanie. W 1987 roku został dyrektorem programowym Radio Maria, które po kilku latach stało się wielką rozgłośnią o światowym zasięgu, słuchaną przez wiele milionów ludzi. Ojciec Livio jest uznanym autorytetem i przewodnikiem duchowym, kaznodzieją, autorem wielu bestsellerów.

Wstęp (fragment)

Okazją do tego drugiego dialogu z Ojcem Livio stały się podawane w mediach fakty, które ukazały nam istnienie w świecie zbrodniczego satanizmu, oraz wielki wpływ, jaki to niepokojące zjawisko wywiera na pokolenie młodych ludzi. Ale stało się to tylko wstępnym pretekstem, punktem wyjścia dla szerszej i bardziej pogłębionej refleksji. Te straszliwe zdarzenia przekazane przez media, które mówią o chłopcach zabijających swoich rówieśników lub nakłaniających ich do samobójstwa w imię satanistycznej wiary, są w rzeczywistości tylko jednym, najbardziej sensacyjnym aspektem działania „księcia ciemności”.

Oglądając te wydarzenia na ekranach naszych telewizorów, patrząc na mnóstwo programów telewizyjnych poświęconych egzorcyzmom, nawiedzeniom lub szatańskiemu opętaniu, zdajemy sobie sprawę z realności działania Szatana. Ale jednocześnie jesteśmy wystawieni na wielkie niebezpieczeństwo – nabieramy przekonania, że Diabeł działa tylko w sposób sensacyjny, nadzwyczajny, mroczny i groźny, że wobec tego nie ma nic do czynienia w naszym codziennym życiu. Nie ma nic wspólnego z nami, którzy nie obcujemy z sektami satanistycznymi, nie praktykujemy mrocznych obrzędów, nie uczestniczymy w świętokradzkich czarnych mszach lub innych bestialstwach. Oto podstęp i oszustwo Szatana!

W rzeczywistości głównym i zwyczajnym działaniem „księcia ciemności” jest właśnie to mierzące w nas, w nas wszystkich, w każdego mężczyznę i każdą kobietę, którzy żyją na tej ziemi. Pokusa, próba zawsze czają się tuż za rogiem. Szatan chce nas kusić, nakłonić do upadku w grzech, doprowadzić do niewiary w istnienie Boga, do przekonania, że sami możemy decydować o tym, co jest dobre a co złe, że sami jesteśmy panami naszego życia. Chce sprawić, abyśmy uwierzyli, że on, Szatan, nie istnieje, a co najwyżej jest abstrakcyjną ideą, której nie należy się bać. (...)

W ostatniej części książki przytoczono kilka tekstów użytecznych dla pogłębienia tematów tej rozmowy. Są to teksty Soboru Watykańskiego II, które mówią o Szatanie, antologia z przemówień Pawła VI na temat złego ducha, antologia słów Jana Pawła II na ten sam temat i w końcu doktrynalny dokument Kongregacji Nauki Wiary, dotyczący demonologii. (...)