Świętych obcowanie - Film dokumentalny o Stefanii Fulli Horak

środa, 31 marca 2021

Świętych obcowanie. Nieznane przekazy Stefanii Fulli Horak

Książka już jest. Czas na film o wielkiej polskiej mistyczce, Stefanii Fulli Horak, której życie i mistyczne doświadczenia składają się na niezwykłą opowieść.

Stefania (Fulla) Horak była lwowianką, urodzoną w Tarnopolu w roku 1909.

Studiowała filozofię, ale ostatecznie skończyła lwowskie konserwatorium i pracowała jako nauczycielka muzyki. Umysł miała bardzo dociekliwy i niezwykle bystry.

W młodości porzuciła wyniesioną z domu wiarę, ale nie Boga, którego pragnęła całym swoim jestestwem. W wielkiej udręce długie lata poszukiwała prawdy, modląc się: „Boże! Jeśli jesteś – daj mi światło!”. I światło przyszło, choć nie od razu.

W czasie wojny byłą łączniczką Armii Krajowej. Ołtarzyk w jej domu stał się tabernakulum. Przechowywaną tam Komunię świętą Fulla przemycała więźniom. Jej mieszkanie przy ulicy Kopernika we Lwowie stało się miejscem nadziei dla wielu ludzi, którzy pielgrzymowali do Stefanii po radę, pociechę i modlitwę, której nigdy nie odmawiała.

W sierpniu 1935 roku Fulla po raz pierwszy doświadczyła obecności kogoś z zaświatów. Wtedy jeszcze nie wiedziała kogo. Dowiedziała się wkrótce, że była to św. Magdalena Zofia Barat, zmarła 70 lat wcześniej (1865) założycielka Zgromadzenia Sióstr Sacre Coeur. Do mieszkanka Fulli przy ul. Kopernika we Lwowie przychodzili też inni mieszkańcy Nieba: Kardynał Mercier, Jan Bosko, Teresa od Dzieciątka Jezus, January i Sylwester, Andrzej Bobola, Jan Vianney, Katarzyna Emmerich, Pierre Giorgio Frassati, Joanna d’Arc, Stefan oraz Mikołaj. Przychodzili do niej bardzo realistycznie – Fulla mogła na przykład dotykać szorstkiego habitu św. Magdaleny Zofii. Pod dyktando św. Magdaleny w mistyczny sposób zapisywała kolejne bruliony. Słowa te dotyczyły jednak samej Fulli. Dopiero potem przyszły objawienia mistyczne, zawierające pouczenia świętych, ich orędzia, a także opisy doświadczonych przez Fullę rzeczywistości nieba, czyśćca i piekła.

Zobacz spot promocyjny:

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.FullaHorakFilm.pl » - w tym także numer konta do wpłat na film.

Polecamy również ofertę książkową - zapis mistycznych spotkań i objawień Autorki oraz jej świadectwo ».