Święty Antoni. Album z filmem DVD

Wydawnictwo: Rafael
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 10640C
34,90 zł
15,70 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Antoni Padewski to popularnie święty pomagający odzyskać rzeczy zagubione i skradzione. Tymczasem niewielu dziś już wie, że za życia głosił on tak płomienne kazania, iż słuchano go na placach wiosek, miast i miasteczek, gdyż kościoły nie mogły pomieścić tylu ludzi.

Z całą mocą oraz gorliwością nauczał, że Chrystus i Ewangelia powinny być punktem odniesienia dla decyzji podejmowanych w zyciu codziennym, i to zarówno prywatnych, jak i publicznych, co jakże głośnym echem powinno rozbrzmiewać zwłaszcza w naszych czasach.

Błogosławiony Jan Paweł II tak mówił o św. Antonim Padewskim: "Świętość jego życia dostarcza także współczesnemu człowiekowi bardzo wyrazistych wskazówek i bodźców do działania, jakiego wymaga nowa ewangelizacja. Tak jak w jego epoce, również dzisiaj potrzebna jest odnowiona katecheza oparta na słowie Bożym, zwłaszcza na Ewangelii, aby świat chrześcijański znów zrozumiał, jak wielkim skarbem jest Objawienie i wiara."

Do albumu dołączony jest film "Historia św. Antoniego" w reż. Umberto Marino, czas trwania 103 minuty, lektor polski, polskie napisy.

Specyfikacja
Podtytuł Wielki kaznodzieja i patron ubogich
ISBN 978-83-7569-347-8
Okładka twarda
Liczba stron 64
Wymiary 190 x 295 mm
Autor Marek Balon
Autor Umberto Marino (reż.)
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: