Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Święty Andrzej Bobola. Niezłomny Patron Polski. Album z filmem DVD

  Kod katalogowy: 153921
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 44,90 zł
  17,96 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 39,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Święty Andrzej Bobola, misjonarz, męczennik, patron Polski.

  Urodził się około 30 listopada 1591 roku, prawdopodobnie we wsi Strachocin koło Sanoka. W latach 1606-1611 uczy się w szkole jezuickiej w Braniewie, następnie wstąpił do nowicjatu jezuitów w Wilnie, gdzie dwa lata później składa śluby zakonne, a 21 grudnia 1613 roku otrzymuje niższe święcenia. W latach 1613-1622 studiuje na Akademii Wileńskiej filozofię, później teologię. 12 marca 1922 otrzymuje święcenia kapłańskie. Między rokiem 1652 a 1657 jest m.in. misjonarzem Pińszczyzny.

  16 maja 1657 roku ginie zamordowany przez Kozaków w Janowie Poleskim. Zostaje pochowany w podziemiach kościoła Jezuitów w Pińsku.

  W 1755 roku papież Benedykt XIV orzeka, że Sługa Boży Andrzej Bobola poniósł śmierć za wiarę, i zaliczył go w poczet męczenników Kościoła. 30 października 1853 roku papież Pius IX beatyfikuje Andrzeja Bobolę, zaś kanonizację przeprowadza papież Pius XI w dniu 17 kwietnia 1938 roku.W latach 1980-1989 budowane jest w Warszawie sanktuarium św. Andrzeja Boboli, które zostaje konsekrowane 24 listopada 1991.

  16-19 maja 2002 roku odbywają się w Warszawie uroczystości związane z ogłoszeniem św. Jana Boboli Patronem Polski.

  Jak ważne jest w dzisiejszych czasach mieć oparcie w wierze. W wierze, która ukazuje nam prawdziwych Świętych. Myślę, że święty Andrzej Bobola dla wielu, tak jak i dla mnie, jest swoistym motywatorem, kiedy ciężko znosić cierpienia i trudy dnia codziennego i kiedy niełatwo jest pojednać się i przebaczyć. Zachęcam do wnikliwego zapoznania się z sylwetką tego niezwykłego Świętego.

  Eleni,
  piosenkarka

  Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego urodziłem się na Ziemi Polskiej i po co żyję – w całym swoim jestestwie – tu i teraz" przeczytaj i obejrzyj album Niezłomny patron Polski – Święty Andrzej Bobola. Koniecznie poznaj swoją tożsamość. Polecam.

  Radosław Pazura,
  aktor

  Andrzej Bobola to dla mnie wzór najwyższej odwagi i wierności po śmierć. To święty, który powinien być natchnieniem dla współczesnych Polaków. Album w znakomity sposób przybliża jego życie i męczeństwo.

  Bogdan Rymanowski,
  dziennikarz

  Album, który trzymają Państwo w dłoniach, przypomina czasy św. Andrzeja i jego sylwetkę, ale wpisuje się także w naszą współczesność. Modlitwa do Niezłomnego Patrona Polski jest nam dziś szczególnie potrzebna. Żyjemy bowiem w epoce kolejnych zagrożeń i niepewności, a jednocześnie przestajemy być narodem tak silnym, zjednoczonym w wierze i miłości do wolności jak w poprzednich pokoleniach.

  Prof. Jan Żaryn,
  historyk

  Płyta DVD zawiera film dokumentalny ze zdjęciami inscenizowanymi. Narrator: Krzysztof Ziemiec. Czas trwania filmu: 45 min.

  Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola to film dokumentalny, który nie tylko opowiada o życiu i kulcie jezuickiego męczennika. To przede wszystkim niezwykłe świadectwo wielu osób, dla których św. Andrzej stał się osobą bardzo bliską. Film przedstawia go jako wielkiego orędownika zarówno spraw zwykłego człowieka, jak i problemów całego kraju. Kult św. Andrzeja Boboli jest bowiem silnie związany z bolesnymi wydarzeniami w historii naszej ojczyzny.

  Opis filmu

  Specyfikacja
  ISBN978-83-88153-92-1
  Okładkatwarda
  Liczba stron64
  Wymiary210 x 295 mm
  Rok wydania2015
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu