Święty Andrzej Bobola. Niezłomny Patron Polski. Album z filmem DVD

Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 153921
44,00 zł
33,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Święty Andrzej Bobola, misjonarz, męczennik, patron Polski.

Urodził się około 30 listopada 1591 roku, prawdopodobnie we wsi Strachocin koło Sanoka. W latach 1606-1611 uczy się w szkole jezuickiej w Braniewie, następnie wstąpił do nowicjatu jezuitów w Wilnie, gdzie dwa lata później składa śluby zakonne, a 21 grudnia 1613 roku otrzymuje niższe święcenia. W latach 1613-1622 studiuje na Akademii Wileńskiej filozofię, później teologię. 12 marca 1922 otrzymuje święcenia kapłańskie. Między rokiem 1652 a 1657 jest m.in. misjonarzem Pińszczyzny.

16 maja 1657 roku ginie zamordowany przez Kozaków w Janowie Poleskim. Zostaje pochowany w podziemiach kościoła Jezuitów w Pińsku.

W 1755 roku papież Benedykt XIV orzeka, że Sługa Boży Andrzej Bobola poniósł śmierć za wiarę, i zaliczył go w poczet męczenników Kościoła. 30 października 1853 roku papież Pius IX beatyfikuje Andrzeja Bobolę, zaś kanonizację przeprowadza papież Pius XI w dniu 17 kwietnia 1938 roku.W latach 1980-1989 budowane jest w Warszawie sanktuarium św. Andrzeja Boboli, które zostaje konsekrowane 24 listopada 1991.

16-19 maja 2002 roku odbywają się w Warszawie uroczystości związane z ogłoszeniem św. Jana Boboli Patronem Polski.

Jak ważne jest w dzisiejszych czasach mieć oparcie w wierze. W wierze, która ukazuje nam prawdziwych Świętych. Myślę, że święty Andrzej Bobola dla wielu, tak jak i dla mnie, jest swoistym motywatorem, kiedy ciężko znosić cierpienia i trudy dnia codziennego i kiedy niełatwo jest pojednać się i przebaczyć. Zachęcam do wnikliwego zapoznania się z sylwetką tego niezwykłego Świętego.

Eleni,
piosenkarka

Jeśli zadajesz sobie pytanie: „Dlaczego urodziłem się na Ziemi Polskiej i po co żyję – w całym swoim jestestwie – tu i teraz" przeczytaj i obejrzyj album Niezłomny patron Polski – Święty Andrzej Bobola. Koniecznie poznaj swoją tożsamość. Polecam.

Radosław Pazura,
aktor

Andrzej Bobola to dla mnie wzór najwyższej odwagi i wierności po śmierć. To święty, który powinien być natchnieniem dla współczesnych Polaków. Album w znakomity sposób przybliża jego życie i męczeństwo.

Bogdan Rymanowski,
dziennikarz

Album, który trzymają Państwo w dłoniach, przypomina czasy św. Andrzeja i jego sylwetkę, ale wpisuje się także w naszą współczesność. Modlitwa do Niezłomnego Patrona Polski jest nam dziś szczególnie potrzebna. Żyjemy bowiem w epoce kolejnych zagrożeń i niepewności, a jednocześnie przestajemy być narodem tak silnym, zjednoczonym w wierze i miłości do wolności jak w poprzednich pokoleniach.

Prof. Jan Żaryn,
historyk

Płyta DVD zawiera film dokumentalny ze zdjęciami inscenizowanymi. Narrator: Krzysztof Ziemiec. Czas trwania filmu: 45 min.

Niezłomny Patron Polski. Święty Andrzej Bobola to film dokumentalny, który nie tylko opowiada o życiu i kulcie jezuickiego męczennika. To przede wszystkim niezwykłe świadectwo wielu osób, dla których św. Andrzej stał się osobą bardzo bliską. Film przedstawia go jako wielkiego orędownika zarówno spraw zwykłego człowieka, jak i problemów całego kraju. Kult św. Andrzeja Boboli jest bowiem silnie związany z bolesnymi wydarzeniami w historii naszej ojczyzny.

Opis filmu

Specyfikacja
ISBN 978-83-88153-92-1
Okładka twarda
Liczba stron 64
Wymiary 210 x 295 mm
Rok wydania 2015
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: