Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Świetliki

  Wydawnictwo: Dębogóra
  Kod katalogowy: 374251
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Poruszajaca opowieść, pełna zaskakujących przygód, o dorastaniu i odkrywaniu, kim się jest.

  Jakiś czas temu czeski pisarz Jan Karafiat napisał opowiadanie Świetliki: prosta historie dla dzieci o robaczkach świętojańskich i bożej krówce. Książkę niezwykłą - przede wszystkim przez swoja atmosferę i przesłanie. Świetliki modliły się tam przed posiłkiem i przed snem. Do swoich tatusiów mówiły "Tatusiu!", a do swoich mamuś mówiły "Mamusiu!". Gdy natomiast tatuś wylatywał do pracy, to mały świetlik wołał do niego "Szczęść Boże, Tatusiu!".

  Prosta historia o rodzeniu się, dojrzewaniu, miłości, pracy i śmierci, i rodzeniu się na nowo. Bo "nad posłusznymi świetlikami Pan Bóg czuwa, wiec nic złego nie może im się przytrafić. A gdyby nawet im się coś przytrafiło, to i dobrze, bo to znaczy, ze Pan Bóg tak chciał i nie wypada świetlikom płakać i narzekać".

  Świetliki bowiem nie żyją długo. Wykonują tu na ziemi swoje najważniejsze zadanie, jakie im Pan powierzył i wracają do Nieba. Przez jakiś czas tu na ziemi latają ze swoimi latarenkami i świecą ludziom w ciemnościach. Tym dobrym i tym złym. Tym dobrym, żeby nie zbłądzili. Tym złym, aby odnaleźli drogę. A jak już się kończy ziemska droga świetlika , to w miejscu gdzie umiera wyrasta stokrotka...

  Książka dla dzieci i rodziców!

  Specyfikacja
  ISBN978-83-61374-25-1
  Okładkatwarda
  Liczba stron120
  Wymiary170 x 240 mm
  AutorJan Karafiat
  Rok wydania2014
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *