Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji

Wydawnictwo: Fronda
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 095535
29,90 zł
14,90 zł
Maksymalny koszt wysyłki: 9,90 zł Sprawdź szczegóły

Gdybyś widział przerażoną młodą mamę, gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka, gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie, gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy, gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia, – co byś uczynił na miejscu lekarza?

- Przyjeżdżaj, z maluszkiem jest źle – brzmiały pierwsze słowa „pani Agnieszki” do męża, gdy okazało się, że 22-tygodniowy dzidziuś, którego nosiła pod sercem, jest chory. Sześć dni później była już zdecydowana, że chce „rozwiązać ciążę”. – Nie mogę wyrazić zgody na wykonanie aborcji – usłyszała w odpowiedzi. Ordynator szpitala, profesor Chazan, powołał się na konflikt sumienia. Zaproponował pomoc. Wszelką możliwą pomoc. Tak Jaś przyszedł na świat. Był bardzo chory. Zmarł.

To książka o maleństwie i o wielkości. O tym, jak przekraczają one granice życia i śmierci. I o ludziach, którzy tego nie rozumieją. A także o tym jak stawiać tym ludziom czoła. I dlaczego to takie ważne.

Książkę polecają: Fundacja PRO – Prawo do Życia, Telewizja Republika, Radio Warszawa, Przewodnik Katolicki, tygodnik „Niedziela”, tygodnik „Idziemy”, tygodnik „Do Rzeczy”.

Specyfikacja
ISBN 978-83-64095-53-5
Okładka miękka, skrzydełka
Liczba stron 216
Wymiary 145 x 205 mm
Autor Tomasz P. Terlikowski
Rok wydania 2014
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: