Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Sprawa profesora Chazana. Kulisy manipulacji

  Wydawnictwo: Fronda
  Kod katalogowy: 095535
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 29,90 zł
  9,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Gdybyś widział przerażoną młodą mamę, gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka, gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie, gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy, gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia, – co byś uczynił na miejscu lekarza?

  - Przyjeżdżaj, z maluszkiem jest źle – brzmiały pierwsze słowa „pani Agnieszki” do męża, gdy okazało się, że 22-tygodniowy dzidziuś, którego nosiła pod sercem, jest chory. Sześć dni później była już zdecydowana, że chce „rozwiązać ciążę”. – Nie mogę wyrazić zgody na wykonanie aborcji – usłyszała w odpowiedzi. Ordynator szpitala, profesor Chazan, powołał się na konflikt sumienia. Zaproponował pomoc. Wszelką możliwą pomoc. Tak Jaś przyszedł na świat. Był bardzo chory. Zmarł.

  To książka o maleństwie i o wielkości. O tym, jak przekraczają one granice życia i śmierci. I o ludziach, którzy tego nie rozumieją. A także o tym jak stawiać tym ludziom czoła. I dlaczego to takie ważne.

  Książkę polecają: Fundacja PRO – Prawo do Życia, Telewizja Republika, Radio Warszawa, Przewodnik Katolicki, tygodnik „Niedziela”, tygodnik „Idziemy”, tygodnik „Do Rzeczy”.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-64095-53-5
  Okładkamiękka, skrzydełka
  Liczba stron216
  Wymiary145 x 205 mm
  AutorTomasz P. Terlikowski
  Rok wydania2014
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *