Sprawa Chrystusa. Najważniejsze śledztwo dziennikarskie w dziejach

Wydawnictwo: Rafael
Dostępność: W magazynie
Kod katalogowy: 889300
34,90 zł
29,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Historia najważniejszego dziennikarskiego śledztwa w dziejach

Czy to tylko kwestia wiary, czy też da się udowodnić, że Chrystus zmartwychwstał? Czy dwa tysiące lat po wydarzeniach w Jerozolimie możemy coś stwierdzić na pewno? Czy nauka może potwierdzić podstawowy fundament naszej wiary?

Lee Strobel, uznany dziennikarz śledczy „Chicago Tribune”, podejmuje dziennikarskie śledztwo na temat zmartwychwstania Jezusa. Jako ateista jest przekonany, że obali centralny punkt chrześcijańskiej nauki. Swoje działania prowadzi uczciwie, zgodnie ze sztuką, wykorzystując te same metody, których używał przy tworzeniu najważniejszych reportaży przynoszących mu uznanie i prestiżowe nagrody. Im głębiej postępuje w swoim dochodzeniu, tym bliżej jest szokującej dla niego prawdy.

Książka prowadzi czytelnika krok po kroku drogą, jaką przeszedł Lee Strobel - od sceptycyzmu po pewność, że zmartwychwstanie Jezusa jest faktem!

W 2017 roku na kanwie książki i osobistego świadectwa Lee Strobla nakręcono głośny kinowy film Sprawa Chrystusa.

Sprawa Chrystusa prezentuje przytłaczające dowody historyczne na to, że Jezus rzeczywiście jest tym, za kogo się podaje. Po lekturze więcej wiary wymagałoby od ateisty pozostanie przy swym poglądzie, niż przyjęcie wiary w Jezusa.

Luis Palau

Przekonująca sprawa, fascynująca lektura.

Peter Kreeft,
profesor filozofii, Boston College

Specyfikacja
ISBN 978-83-65889-30-0
Okładka miękka
Liczba stron 440
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Lee Strobel
Rok wydania 2018
Znaczniki produktu
Klienci, którzy kupili ten produkt nabyli również: