Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Spowiedź jest spoko

  Wydawnictwo: Wydawnictwo AA
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  To książka, jakiej jeszcze nie było: o spowiedzi dla młodzieży napisana językiem ludzi młodych! To książka pomocna w przygotowaniu do dobrej spowiedzi. Zawiera kilka rachunków sumienia oraz wiele świadectw nastolatków.

  Z poradnika tego dowiesz się:

  • dlaczego do konfesjonału należy iść z pontonem
  • jak poradzić sobie z szóstym grzechem
  • co to znaczy, że ksiądz w konfesjonale jest szczepiony
  • czy zdarza się otrzymać rozgrzeszenie przez Internet.

  Jeśli nikt tak do końca i prawdziwie nie zachwycił Cię do tej pory sakramentem spowiedzi, jeśli nie wiesz, jak się spowiadać...
  ...ta książka może Ci się przydać.

  Wstęp (fragment)

  Kiedyś mała dziewczynka podeszła do konfesjonału i patrząc na siedzącego księdza zapytała: „A co ty robisz w tej szafie? Mogę i ja tutaj wejść?”. Kapłan był na tyle otwarty, że pozwolił dziecku usiąść w konfesjonale oraz wytłumaczył, co robi w „tej szafie”. Ile z tego zrozumiała, nie wiadomo, ale nie siedziała tam długo, bo jej się nie podobało. Było zbyt ciemno i szeleściły folie założone na kratkach konfesjonału. Bywa, że i duże dziewczynki nie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się w konfesjonale i omijają go szerokim łukiem. Milion razy bardziej wolą wybrać się na dyskotekę – co nie oznacza, że dyskoteki są złe – niż pójść do spowiedzi.

  Pewnego razu zapytałem jedną taką wymalowaną damę z gołym pępkiem, kiedy ostatni raz była u spowiedzi. Jej zaskoczenie było większe niż gdyby zobaczyła olbrzymiego niedźwiedzia. Może jestem gruby i brązowy, ale żeby budzić aż takie zdziwienie! Trybiki w jej głowie obracały się zapewne w zawrotnym tempie i wykrztusiła: „Chyba jakoś przed bierzmowaniem”. W tym roku zdawała maturę, więc wywnioskowałem, że nie była u spowiedzi już trzy lata. Dlaczego? Może brakowało jej świadomości, czym jest spowiedź. Może nikt tak do końca i prawdziwie nie zachwycił jej tym sakramentem. Nie pokazał, że jest to sakrament miłości, bez której nie możemy żyć. (...)

  Specyfikacja
  Okładkamiękka
  ISBN978-83-89368-50-8
  Liczba stron154
  Wymiary115 x 165 mm
  AutorRafał Szymkowiak OFMCap
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu