Sposób na (cholernie) szczęśliwe życie

Wydawnictwo: WAM
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 712080
39,90 zł
35,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Niepokorna zakonnica w rozmowie szczerej do bólu

O siostrze Małgorzacie Chmielewskiej mówi się, że to zadziorna kobieta z charakterem. Już w wieku 10 lat została „ekskomunikowana" - z lekcji religii, bo zadawała za dużo pytań.

Mieszka z biedakami, wychowuje niepełnosprawnego syna, codziennie mierzy się z prawdziwymi dramatami. Mawia, że na miłość nie da się zrobić biznes-planu, że miłość powinna być nieco stuknięta, bo inaczej jest nudno. Od lat burzy stereotypy i podbija serca Polaków swoją szczerością.

W rozmowie z Piotrem Żyłką (współautorem książki z ks. Kaczkowskim Życie na pełnej petardzie) i Błażejem Strzelczykiem (dziennikarzem „Tygodnika Powszechnego") mówi prosto i zaskakująco o tym, co jest w życiu najważniejsze i skąd brać siłę do działania, gdy wszystko się wali.

Siostra Chmielewska robi wspaniałą robotę dla najbiedniejszych, odrzuconych i wykluczonych. Miałem okazję poznać ją osobiście - to świetna, energiczna kobieta z „boskim czadem". A przy tym robi najlepsze dżemy i powidła na świecie!

Muniek Staszczyk, T.Love

Siostra Chmielewska to kobieta-ogień! Tyle lat gdzieś pomyka obok i ani przez chwile nie pomyślałem, że tyle w niej normalnej, ludzkiej - ale takiej z mięsa i kości - siły. Wytrwałości i humoru. Cieszę się bardzo, że zawitała na przystanek Woodstock.

Jurek Owsiak, WOŚP

Siostra Chmielewska wykupiła boża receptę na szczęście, płacąc za nią sporo, ale dzięki temu już dziś jest świętą. Za każdym razem, kiedy ją spotykam, mam ochotę coś jej podwędzić - choćby zapalniczkę - żeby później mieć jakąś relikwię. Moje ziemskie autorytety? Papież Franciszek, jego jałmużnik arcybiskup Konrad Krajewski i siostra Małgorzata Chmielewska.

Szymon Hołownia,
Dobra Fabryka, Fundacja Kasisi

Specyfikacja
ISBN 978-83-277-1208-0
Okładka twarda
Liczba stron 280
Wymiary 140 x 200 mm
Autor s. Małorzata Chmielewska
Autor Piotr Żyłka
Autor Błażej Strzelczyk
Rok wydania 2016