Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Spisek

  Wydawnictwo: Dębogóra
  Kod katalogowy: 374572
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Zamach w dniu 11 września 2001 roku miał niezliczone konsekwencje, a jedna z nich zupełnie umknęła uwadze opinii publicznej. Pogrzeb generała, którego helikopter zestrzelono nad Czeczenię, odbywał się w Soborze Chrystusa Zbawiciela w Moskwie. Otwartą trumnę złożono na katafalku pośrodku nawy. Wtedy trup eksplodował. Wybuch zabił arcybiskupa, dwóch księży, przedstawiciela prezydenta i żonę generała, oraz ranił jego syna i wielu innych uczestników mszy żałobnej. W kilka godzin później sześć innych trupów, także żołnierzy zabitych w Czeczenii, eksplodowało w różnych miejscach na terytorium Rosji…

  „Dzień wybuchających trupów” staje się początkiem łańcucha zdarzeń, które z wolna odsłaniają kolejne fragmenty niezwykłego spisku.Czy Stany Zjednoczone utracą przywództwo polityczne świata na rzecz odnowionego sojuszu rosyjsko-francuskiego? Czy gra toczy się tylko o ropę naftową? I jaką rolę w tej grze przewidziano dla świata arabskiego, a jaką muzułmanie sami zamierzają w niej odegrać? Vladimir Volkoff, autor takich bestsellerów, jak Montaż, Gość papieża czy Werbunek, z właściwym sobie mistrzostwem opisuje tajną wojnę, której stawką jest „nowy ład światowy” i „nowy człowiek” Ostatnie wydarzenia w Gruzji nadają politycznemu wizjonerstwu Volkoffa niezwykłą aktualność.

  Vladimir Volkoff to pisarz nie tylko doskonały, ale i czytelniczo niezwykle atrakcyjny. Jego książki to przypowieści o współczesnych maskach zła, a raczej demona, który manipuluje naszą, nie wierzącą w niego rzeczywistością.

  Bronisław Wildstein „Wprost”

  Powieści Volkoffa stanowią próbę zajrzenia w głąb rusko-bolszewicko-monarchistycznej duszy, która sama w sobie jest największą zagadką.

  Marcin Wolski „Gazeta Polska”

  Tak pisać potrafią tylko biali Rosjanie. Ale niewielu z nich może się równać z Volkoffem w kwestii politycznej przenikliwości i rozumienia rzeczywistości.

  Tomasz P. Terlikowski, "Rzeczpospolita"

  Wśród ważnych pisarzy współczesnych poczesne miejsce zajmuje dla mnie Vladimir Volkoff.

  Jan Pospieszalski„Warto rozmawiać”

  Specyfikacja
  ISBN978-83-88481-37-6
  ISBN978-83-61374-57-2
  Okładkamiękka
  Liczba stron512
  Wymiary130 x 200 mm
  AutorVladimir Volkoff
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu