Siostra Pascalina. Kobieta w Watykanie. Książka z filmem DVD

Wydawnictwo: E-lite
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 377725
29,00 zł
13,00 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Książeczka z załączonym filmem DVD o losach s. Pascaliny (Jozefiny Lehnert), niemieckiej siostry zakonnej, gospodyni i sekretarki ojca świętego Piusa XII. Kierując papieskimi dziełami miłosierdzia Siostra Pascalina uratowała wiele osób w mrocznych latach II wojny światowej.

Siostra Pascalina” to trzygodzinny dramat historyczny przedstawiający życie niezwykłej kobiety, jaką była Pascalina, czyli Józefina Lehnert. Urodziła się 29 sierpnia 1894 roku w Ebersbergu w Górnej Bawarii, miała jedenaścioro rodzeństwa. W 1913 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Szkolnych od Krzyża Świętego w Altótting.

Papież Pius XII nazywał ją Matka Pascalina. Film jest biografią siostry od momentu podjęcia decyzji o wstąpieniu do zakonu aż do śmierci Piusa XTT, ze szczególnie rozbudowanym wątkiem wojennym, w tym sprawą pomocy Żydom.

Cieszyła się zaufaniem nuncjusza, zarządzała jego domem, pełniła funkcję sekretarki, kierowała także osobistą działalnością charytatywną papieża.

Zmarła wr 1983 roku. W jej pogrzebie prócz wielu osobistości z Watykanu wziął udział kardynał Joseph Ratzinger.

Z opisu Wydawcy

Na swój praktyczny i trzeźwy sposób Pascalina jako gospodyni i sekretarka stworzyła Piusowi XII życiową przestrzeń, której potrzebował, aby w trudnych czasach uporać się ze swymi zadaniami.

Mówił o jej służbie Benedykt XVI

Książeczka: wym. 13 x 19 cm, s. 24, oprawa twarda
Film: czas trwania: 180 min., polski lektor, polskie napisy
Reżyseria: Marcus O. Rosenmuller; występują: Christine Neubauer, Remo Girone, Wilfried Hochholdinger, Renato Scarpa, Thomas Loibl

Specyfikacja
ISBN 978-83-6237-772-5
Znaczniki produktu