Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

Wydawnictwo: Jedność
Dostępność: BRAK W MAGAZYNIE
Kod katalogowy: 441810
28,00 zł
24,90 zł
Sprawdź warunki darmowej wysyłki

Problem cierpienia należy do fundamentalnych pytań egzystencji ludzkiej i dotyka bezpośrednio tajemnicy wszechmogącego Boga. W kontekście cierpienia rodzi się pytanie o samego Stwórcę: Czy może On cierpieć i czy nie przeczy to Jego doskonałości i wszechmocy?

Cierpienie stawia również pytanie o sens ekonomii zbawienia i wzajemne korelacje pomiędzy Ojcowską sprawiedliwością i niezawinionym cierpieniem Bożego Syna. Dla chrześcijanina jest to pytanie egzystencjalne za każdym razem, gdy przychodzi choroba i śmierć.

Zjawisko cierpienia od zarania dziejów fascynuje zarówno zwykłych śmiertelników, jak i naukowców z różnych dziedzin wiedzy o człowieku. Problem dotyczy wszystkich ludzi, nie omijając osób świętych, które tym bardziej są konfrontowane z tajemnicą cierpienia. Doświadczenie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej jest wielkim darem dla wspólnoty wierzących i warto z niego skorzystać również w odniesieniu do problemu cierpienia. Kościół słowami liturgii w prefacji o świętych wyraża przekonanie, że przykład świętych nas pobudza i prowadzi do nadania sensu ludzkiemu cierpieniu.

Ks. dr Sylwester Robak (ur. 1978 r. we Włoszczowie) - doktor teologii duchowości (2017 - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie); kapłan diecezji kieleckiej; katecheta dzieci i młodzieży, członek apostołów miłosierdzia „Faustinum" nauczyciel dyplomowany oraz spowiednik w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

Specyfikacja
ISBN 978-83-8144-181-0
Okładka miękka
Liczba stron 352
Wymiary 140 x 200 mm
Autor Ks. Sylwester Robak
Rok wydania 2020
Znaczniki produktu