Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Siostra Faustyna Kowalska. Nauczycielka cierpienia

  Wydawnictwo: Jedność
  Kod katalogowy: 441810
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Stara cena: 28,00 zł
  19,90 zł
  Najniższa cena z 30 dni: 24,90 zł
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Problem cierpienia należy do fundamentalnych pytań egzystencji ludzkiej i dotyka bezpośrednio tajemnicy wszechmogącego Boga. W kontekście cierpienia rodzi się pytanie o samego Stwórcę: Czy może On cierpieć i czy nie przeczy to Jego doskonałości i wszechmocy?

  Cierpienie stawia również pytanie o sens ekonomii zbawienia i wzajemne korelacje pomiędzy Ojcowską sprawiedliwością i niezawinionym cierpieniem Bożego Syna. Dla chrześcijanina jest to pytanie egzystencjalne za każdym razem, gdy przychodzi choroba i śmierć.

  Zjawisko cierpienia od zarania dziejów fascynuje zarówno zwykłych śmiertelników, jak i naukowców z różnych dziedzin wiedzy o człowieku. Problem dotyczy wszystkich ludzi, nie omijając osób świętych, które tym bardziej są konfrontowane z tajemnicą cierpienia. Doświadczenie świętej Siostry Faustyny Kowalskiej jest wielkim darem dla wspólnoty wierzących i warto z niego skorzystać również w odniesieniu do problemu cierpienia. Kościół słowami liturgii w prefacji o świętych wyraża przekonanie, że przykład świętych nas pobudza i prowadzi do nadania sensu ludzkiemu cierpieniu.

  Ks. dr Sylwester Robak (ur. 1978 r. we Włoszczowie) - doktor teologii duchowości (2017 - Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie); kapłan diecezji kieleckiej; katecheta dzieci i młodzieży, członek apostołów miłosierdzia „Faustinum" nauczyciel dyplomowany oraz spowiednik w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-8144-181-0
  Okładkamiękka
  Liczba stron352
  Wymiary140 x 200 mm
  AutorKs. Sylwester Robak
  Rok wydania2020
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu