Szukaj
Wszystkie kategorie
  Menu Zamknij

  Sekretarz dwóch papieży. Rozmowa z ks. arcybiskupem Mieczysławem Mokrzyckim

  Kod katalogowy: 063453
  Dostępność: BRAK NA STANIE
  Wysyłka do
  *
  *
  Shipping Method
  Sposób wysyłki
  Przewidywane doręczenie (od dnia wysyłki)
  Cena
  Podaj kod pocztowy, aby wyliczyć koszty wysyłki

  Metropolita lwowski, jedyny Polak w historii, który był osobistym sekretarzem dwóch papieży, Jana Pawła II i Benedykta XVI, ks. abp Mieczysław Mokrzycki po raz pierwszy ujawnia zdarzenia, o których nigdy nie mówił publicznie.

  Ukazuje kulisy tego, co działo się za murami Watykanu bez udziału kamer i dziennikarzy. Szczerze odpowiada na trudne pytania - na przykład o morderstwo w Watykanie, abdykację Benedykta XVI, ale także o odrodzenie Kościoła katolickiego na Ukrainie.

  Mówi o swojej drodze do kapłaństwa, o najpiękniejszych i najtrudniejszych chwilach i o tym, co jest najważniejsze w życiu.

  Mieczysław Mokrzycki - polski duchowny rzymskokatolicki, od 2008 roku arcybiskup metropolita lwowski, przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy Kościoła katolickiego, następca ks. kard. Mariana Jaworskiego.

  W latach 1996-2005 był osobistym sekretarzem Jana Pawła II, a po jego śmierci, do 2007 roku, Benedykta XVI.

  Krzysztof Tadej - dziennikarz TVP. Autor programów i filmów dokumentalnych dotyczących Watykanu i papieży oraz książek o Janie Pawle II. Pomysłodawca i organizator pierwszego w historii klasycznego wywiadu telewizyjnego z papieżem (wywiad TVP z Benedyktem XVI w 2005 r.).

  Laureat wielu nagród - między innymi w 2016 roku podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Mirabile Dictu”, pod patronatem Papieskiej Rady Kultury, otrzymał nagrodę nazywaną Oscarem Watykanu za „najlepszy film dokumentalny" Życia nie można zmarnować, o polskich misjonarzach zamordowanych w 1991 roku w Peru.

  Specyfikacja
  ISBN978-83-08-06345-3
  Okładkatwarda
  Liczba stron280
  Wymiary150 x 210 mm
  AutorKrzysztof Tadej
  Rok wydania2017
  0.0 0
  Napisz własną recenzję produktu! Zamknij
  • Produkt można ocenić dopiero po jego zakupieniu
  *
  *
  • Zły
  • Doskonały
  *
  *
  *
  Znaczniki produktu